Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 grudnia 2017, 14:59

Ukończono zdjęcia do filmu Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Na planie Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald - kontynuacji ubiegłorocznego filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - padł ostatni klaps. Produkcja, w której naprzeciw siebie staną Albus Dumbledore i Gellert Grindelwald, zadebiutuje w listopadzie przyszłego roku.

Dobiegły końca rozpoczęte jeszcze w lipcu zdjęcia do filmu Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald – pierwszej z zaplanowanych czterech kontynuacji ciepło przyjętego widowiska Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, które w ubiegłym roku udanie rozwinęło czarodziejskie uniwersum Harry’ego Pottera. Informacja została przekazana za pośrednictwem Twittera, gdzie opublikowano krótkie nagranie wideo z udziałem Alison Sudol, czyli filmowej Queenie Goldstein.

Ukończono zdjęcia do filmu Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald - ilustracja #1

Pierwsza część Fantastycznych zwierząt trafiła do polskich kin 18 listopada 2016 roku. Film w wygenerował na całym świecie ponad 800 mln dolarów przychodu i spotkał się z ciepłym przyjęciem (66 punktów w serwisie Metacritic, 74% pozytywnych recenzji według Rotten Tomatoes). Autorką scenariusza do jedynki, jak i wszystkich czterech kontynuacji jest J.K. Rowling.

Akcja The Crimes of Grindelwald rozpocznie się w 1927 roku, kilka miesięcy po wydarzeniach, których świadkami byliśmy w pierwszym filmie, i będzie się rozgrywać w Paryżu. Jak czytamy w oficjalnym streszczeniu fabuły, Grindelwald w efektownym stylu ucieknie z więzienia i zacznie przekonywać kolejne osoby do swojej sprawy uczynienia czarodziejów władcami wszystkich niemagicznych istot. Powstrzymać będzie mógł go tylko jego dawny przyjaciel Albus Dumbledore. Przyszły dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa nie obejdzie się jednak bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, który już raz zepsuł plany Grindelwalda.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald trafi do kin 16 listopada 2018 roku. Reżyserem jest David Yates, autor poprzednich Fantastycznych zwierząt oraz adaptacji trzech ostatnich książek o Harrym Potterze, a w obsadzie znaleźli się: Eddie Redmayne (ponownie odgrywający rolę Newta Scamandera), Johnny Depp (Gellert Grindelwald), Jude Law (Albus Dumbledore), Ezra Miller, Zoe Kravitz, Katherina Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Callum Turner, Claudia Kim, Olafur Darri Olafsson, William Nadylam oraz Kevin Guthrie. Za oprawę muzyczną po raz kolejny odpowiada James Newton Howard.

  1. Oficjalna strona filmu Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
  2. Recenzja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć w serwisie Gameplay.pl
Ukończono zdjęcia do filmu Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej