Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiMMOPC
Okładka Scavengers (PC)

Scavengers PC

Strzelanka MMO, która przenosi nas w niedaleką przyszłość, kiedy to na Ziemi zapanowała kolejna epoka lodowcowa.

Akcji | TPP | PvP | PvE | postapokalipsa | sandbox | survival | multiplayer | indie | kooperacja | MMO | strzelanki

PC Windows
Okładka Scavengers (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

Scavengers to strzelanka sieciowa, opracowana przez zespół Midwinter Entertainment. Szeregi studia, którego współzałożycielem był Josh Holmes (wcześniej pracujący w 343 Industries nad rozwojem serii Halo), zasilają osoby, które brały udział w tworzeniu takich gier, jak cykle Battlefield i Star Wars: Battlefront, Call of Duty: WWII czy Counter Strike. Opisywana tutaj produkcja, będąca debiutanckim dziełem firmy, powstała z myślą o platformie PC.

Fabuła

Akcja Scavengers została osadzona w niedalekiej przyszłości, kiedy to w wyniku następujących po sobie katastrof pogodowych na Ziemi zapanowała kolejna epoka lodowcowa. Ci, którym udało się przeżyć, walczą o przetrwanie w nowym, niegościnnym świecie, gdzie szaleją trzy zwaśnione frakcje; mowa o Scourge, czyli zmutowanych zwierzętach, ludziach zrzeszonych pod nazwą Outlanders oraz enigmatycznych Salient, będących istotami kontrolowanymi przez zaawansowaną sztuczną inteligencję.

Mechanika

W trakcie zabawy w wydanym na platformie PC Scavengers akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje do naszej dyspozycji rozległy, otwarty świat zaprojektowany w taki sposób, by sprawiał on wrażenie żyjącego ekosystemu. Każdego z setek wrogów wałęsających się po mapie autorzy obdarzyli unikalnym zestawem cech i zachowań, przez co w toku zmagań często jesteśmy świadkami potyczek na dużą skalę, toczonych przez przedstawicieli poszczególnych ugrupowań.

W trakcie rozgrywki tworzymy czteroosobowe oddziały bądź dołączamy do już istniejących. Zmagania toczą się w trzech fazach, z których pierwsza polega na zwiadzie, planowaniu kolejnych posunięć i zdobywaniu niezbędnych surowców oraz elementów ekwipunku. Te ostatnie przydają się w kolejnym etapie, kiedy to trudnimy się przede wszystkim polowaniem na adwersarzy (mowa zarówno o postaciach kontrolowanych przez innych graczy, jak i o przeciwnikach, nad którymi pieczę sprawuje AI), realizacją celów misji oraz zdobywaniem surowców. Ostatnią fazą rozgrywki jest znalezienie i obrona specjalnych stref, z których można się ewakuować.

Dopełnieniem tego wszystkiego są rozbudowane elementy survivalowe – musimy bowiem nie tylko chronić naszą postać przed wyziębieniem, lecz również zapewniać jej pożywienie i wodę. Na potrzeby Scavengers autorzy opracowali rozbudowany system craftingu, przy pomocy którego tworzymy elementy wyposażenia, na czele z bronią i narzędziami.

Kwestie techniczne

Na mocy współpracy, jaką twórcy Scavengers nawiązali z firmą Improbable (która pomogła w sfinansowaniu projektu), tytuł wykorzystuje technologię SpatialOS. Dzięki niej część najbardziej zaawansowanych obliczeń związanych z funkcjonowaniem świata przedstawionego odbywa się w chmurze, co pozwoliło zarówno na opracowanie „piaskownicy” znacznie większych rozmiarów, jak i na stworzenie bardziej złożonej SI odpowiadającej za zachowania mieszkańców krainy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Scavengers

Wymagania wiekowe Scavengers

16+

Scavengers - mroźny miks survivalu, kooperacji i gry akcji na nowym zwiastunie
Scavengers - mroźny miks survivalu, kooperacji i gry akcji na nowym zwiastunie

wiadomość7 grudnia 2018

Podczas gali The Game Awards 2018 studio Midwinter pokazało zwiastun swojego debiutanckiego projektu - sieciowej gry akcji Scavengers, w której nie zabraknie elementów survivalu oraz walki i współpracy z innymi graczami.

Poznajcie Scavengers – multiplayerową strzelaninę od twórców Halo i Battlefielda
Poznajcie Scavengers – multiplayerową strzelaninę od twórców Halo i Battlefielda

wiadomość13 marca 2018

Zespół Midwinter Entertainment zaprezentował swoje debiutanckie dzieło. Mowa o Scavengers, czyli niezwykle ambitnej strzelaninie TPP, nastawionej na multiplayerową zabawę, która przeniesie nas do postapokaliptycznego, skutego lodem świata.