Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2021, 16:02

Scavengers dostępne za darmo na Steam, zbiera mieszane oceny

Od niedawna na Steamie w ramach Wczesnego Dostępu można ogrywać Scavengers - połączenie battle royale, survivalu z strzelanką TPP. Produkcja studia Midwinter Entertainment jest grą free-to-play i jak dotąd zebrała mieszane recenzje.

W SKRÓCIE:
  1. Kilka dni temu na w ramach Early Accessu na Steamie zadebiutowała gra Scavengers.
  2. Gra jak dotąd zbiera mieszane opinie, uzyskując jedynie 53% pozytywnych recenzji.
  3. Wśród zarzutów graczy najczęściej przewijają się: słaba optymalizacja, niedoróbki w mechanice czy wymuszony aspekt battle royale.

Kilka dniu temu w ramach steamowego Wczesnego Dostępu zadebiutowało Scavengers, które jest pierwszą produkcją studia Midwinter Entertainment. W skład tego zespołu wchodzą ludzie pracujący niegdyś m.in. przy takich seriach jak Halo czy Battlefield. Scavengers łączy kilka gatunków takich jak survival, battle royale, czy klasyczny shooter TPP. Gra w dużej mierze stawia na kooperację w ramach kilkuosobowych zespołów, w których walczymy z nieprzyjaznym środowiskiem (PvE) oraz innymi graczami (PvP). Dodajmy, że grę można było ograć wcześniej dzięki specjalnym kodom, które uzyskiwało się dzięki oglądaniu transmisji gry na Twitchu.

Jak dotąd gra zdobywa niemałą popularność na Steamie - w peaku osiągając liczbę ponad 16 tys. graczy jednocześnie. Oceny użytkowników są jednak mieszane - zaledwie 53% z nich to recenzje pozytywne. Krytyka graczy skupiła się przede wszystkim na optymalizacji, wysokim progu wejścia, który faworyzuje bardziej doświadczonych graczy, a także wymuszonym aspekcie battle royale.

Poniżej przytaczamy kilka z wystawionych przez graczy opinii:

Granie nie jest przyjemne. Gracze, którzy dostali się do gry jako pierwsi mają dużą przewagę. Można kampić na dropshipie czekając na inne drużyny a potem eliminować je prawie za darmo. Zbyt duża mapa. Strzelanie jest bardzo złe. NPC AI jest ******. Ogólnie gra 2/10 i na razie nie warto grać.

Segment Battle Royale w grze jest nudny. Chciałem zagrać z kolegą, a gra zmusiła mnie do grania z losowymi osobami, którew ogóle nie wiedziały co mają robić. Proszę, dodajcie więcej trybów gry, może free play lub tryb fabularny w przyszłości. Ogólnie myślałem, że gra będzie inna, bardziej jak zabawna gra przetrwania/lootingu z ulepszeniami sprzętu i rozwojem postaci, a nie kolejna gra typu battle royale. Jestem naprawdę rozczarowany.

Ale są też pozytywne recenzje:

Ciekawa gra, koncepcja odkrywania, wytwarzania przedmiotów z elementem jedzenia i zimna wpleciona w system gry arkadowej i trybu BR, więc nic wielce ambitnego ani nie dominującego rozgrywkę, ale istotnie ją wzbogacająca. Naprawdę fajna ciekawa koncepcja w niezłym stanie produkcyjnym jak na BR, gdzieniegdzie coś zlaguje, ale bez problemów z FPSami i bez crashy samej gry. rozgrywka 3 osobowa z czatem głosowym w grze, zrozumiale zasady itd. myślę że wiele gier wydanych za 100-200zł jest mniej warte uwagi niż ta gra. (pisownia oryginalna - dop. red.)

Nie jest strasznie. Nie jest też rewelacyjnie. Zbalansowanie broni wymaga trochę pracy. Dynamika PvEvP jest fajna. Ruch jest... nie do końca dopracowany. Jednak ślizganie się jest naprawdę świetne.

Ikony do oznaczania wrogów mogą być najgorszą rzeczą w historii. Zwłaszcza jeśli jesteś snajperem. Trudno w ogóle do nich strzelać, gdy są wielkim czerwonym blokiem. Zużycie wytrzymałości jest niespójne. Czasami spala się szybko, innym razem bardzo wolno.

Mapa jest po prostu rakiem w swojej najprostszej formie.Gra ma pewien potencjał, aby dać dużo zabawy. No i jest free-to-play, więc możecie dać jej szanse.

Podsumowując, przed twórcami Scavengers jeszcze długie miesiące pracy w szlifowaniu swojego produktu. Nie powinniśmy być jednak zanadto surowi - w końcu Wczesny Dostęp na Steamie istnieje m.in. po to, by autorzy z pomocą sugestii graczy wyeliminowali wszystkie potencjalne błędy. Twórcy zapowiadają, że skończona, pełna wersja gry powinna pojawić się jeszcze przed końcem 2021 roku. Jeśli chcecie sami przekonać się, z czym je się Scavengers - odsyłamy pod ten link.

E3 2021