Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2018, 09:18

autor: Vergil

The Game Awards 2018 – transmisja live, nagrody, zapowiedzi

Dzisiaj w nocy odbędzie się tegoroczna edycja The Game Awards, czyli uroczystej gali, znanej również jako „growe Oscary”. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo, co jest o tyle ważne, że w jego trakcie doczekamy się zapowiedzi ponad dziesięciu nowych gier, a także prezentacji nadchodzących hitów.

Gala The Game Awards nie bez powodu zyskała przydomek “growych Oscarów”. - The Game Awards 2018 – transmisja live, nagrody, zapowiedzi - wiadomość - 2018-12-06
Gala The Game Awards nie bez powodu zyskała przydomek “growych Oscarów”.

7 grudnia o 2:30 nad ranem rozpocznie się The Game Awards 2018 – kolejna edycja uroczystej gali, znanej również jako „growe Oscary”. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo, na jego oficjalnym kanale w serwisie YouTube (lub w okienku poniżej). Najważniejszym punktem programu będzie przyznanie nagród, do których nominacje znamy od ponad trzech tygodni. Warto przy tym wspomnieć, że po raz pierwszy w skład przyznającego je gremium wchodzili reprezentanci serwisu GRYOnline.pl. Poza tym pod uwagę brane są głosy publiczności, oddane za pośrednictwem oficjalnej strony The Game Awards. Oprócz tego doczekamy się zapowiedzi nowych gier (ponad dziesięciu), a także prezentacji niepublikowanych dotąd materiałów ze znanych już produkcji.

Co wiemy na pewno?

Zacznijmy od tego, że na tegorocznym The Game Awards najprawdopodobniej pojawi się nowa gra studia Obsidian Entertainment, którą zespół opracowuje we współpracy z Private Division (firma Take-Two Interactive pod tą marką pomaga mniejszym deweloperom). Poza tym swoją obecność potwierdziło BioWare, które przywiezie nowy materiał z gry Anthem, a także ekipy id Software oraz Avalanche Studios, pracujące nad drugą odsłoną cyklu RAGE. Na miejscu pojawi się również Capcom z pokazem na żywo z Devil May Cry 5, Psyonix z ogłoszeniem związanym z Rocket League, firma Epic Games, która oprócz informacji związanych z siódmym sezonem zmagań w Fortnite podzieli się konkretami na temat swojego sklepu, czy wreszcie studio Panache Digital, które zapowiedziało, że pokaże światu gameplay z Ancestors: The Humankind Odyssey. Oprócz tego gospodarz imprezy, czyli Geoff Keighley, potwierdził, że na gali zjawią się znani kompozytorzy, na czele z Hansem Zimmerem.

Warto zaznaczyć, że na The Game Awards na pewno nie pojawi się nowa gra Rocksteady Studios, Cyberpunk 2077, ani też najnowsze dzieło ekipy Naughty Dog, czyli The Last of Us: Part II.

RAGE 2 to jeden z „pewniaków” tegorocznego The Game Awards. - The Game Awards 2018 – transmisja live, nagrody, zapowiedzi - wiadomość - 2018-12-06
RAGE 2 to jeden z „pewniaków” tegorocznego The Game Awards.

Plotki i spekulacje

Pora na niepotwierdzone doniesienia. Zacznijmy od tego, że podczas The Game Awards 2018 świat prawdopodobnie usłyszy o remasterze bądź remake'u popularnego Crash Team Racing. Poza tym powinniśmy zobaczyć nowy trailer Death Stranding, a także ujrzeć po raz pierwszy grę Metroid Prime 4 i kompilację Metroid Prime Trilogy (via GamesRadar+). Na tym jednak nie koniec, gdyż zespół Netherrealm Studios szykuje podobno zapowiedź Mortal Kombat XI, z kolei firma 20th Century Fox – grę Alien: Blackout. Ponadto Square Enix może przywieźć produkcję opartą na licencji Avengers, a zespół BioWare – pokazać zwiastun Dragon Age'a 4. Listę spekulacji zamyka rzekoma prezentacja Borderlands 3 od Gearbox Software.

  1. Oficjalna strona internetowa gali The Game Awards