Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2018, 15:08

autor: Frozen

Cyberpunk 2077 nie pojawi się na The Game Awards

Przedstawiciel studia CD Projekt RED poinformował na Twitterze, że Cyberpunk 2077 nie pojawi się na uroczystości rozdania nagród The Game Awards. Informację podano po tym, jak w jednej z reklam promujących galę znalazł się trwający niecałą sekundę klip z gry.

Na nowe informacje o grze będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. - Cyberpunk 2077 nie pojawi się na The Game Awards - wiadomość - 2018-12-03
Na nowe informacje o grze będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Marcin Momot, odpowiedzialny w studiu CD Projekt RED za kontakt ze społecznością, napisał na Twitterze:

Nie możemy się już doczekać zobaczenia wszystkich zapowiedzi i ogłoszeń podczas tegorocznego @thegameawards, jednakże sami nie będziemy tam niczego pokazywać. Więcej szczegółów odnośnie @cyberpunkgame podamy, gdy będziemy na to gotowi.

Fakt, że studio wydaje oficjalne oświadczenie o tym, że gdzieś nie będzie, może na pierwszy rzut oka wydawać się nieco ekstrawagancki, jednakże w tym konkretnym przypadku jest to czyn jak najbardziej uzasadniony. Geoff Keighley, pomysłodawca, organizator i prowadzący galę The Game Awards 2018, w jednej z reklam promujących uroczystość zamieścił trwający mniej niż sekundę klip z gry Cyberpunk 2077.

Moment reklamy The Game Awards 2018 w którym pojawia się scena z gry Cyberpunk 2077. - Cyberpunk 2077 nie pojawi się na The Game Awards - wiadomość - 2018-12-03
Moment reklamy The Game Awards 2018 w którym pojawia się scena z gry Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077, oparty na papierowym systemie RPG autorstwa Mike'a Pondsmitha, został zapowiedziany podczas specjalnej letniej konferencji CD Projektu w 2012 roku. Na pierwszy oficjalny zapis z rozgrywki gracze musieli czekać aż 6 lat. Oczekiwania wobec pierwszej produkcji studia niebędącej Wiedźminem są ogromne, dlatego nie ma się co dziwić, że nawet szczątkowa obecność tego tytułu w reklamie The Game Awards 2018 może budzić aż takie emocje.

Nawet pomimo braku nowej produkcji od CD Projekt RED, na gali nie powinno zabraknąć atrakcji. Przypominamy, że impreza odbędzie się 7 grudnia o godzinie 2:30 czasu polskiego i będzie transmitowana na żywo przez internet.