Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2018, 13:03

autor: Aquma

CD Projekt RED: Cyberpunk 2077 będzie dopracowany tak jak RDR2

CD Projekt RED chce, by Cyberpunk 2077 był grą równie dopracowaną jak Red Dead Redemption 2. Informacja została przekazana w czasie telekonferencji z udziałem deweloperów i znalazła się w raporcie domu maklerskiego Vestor DM. Eksperci prognozują też, że polska firma może sprzedać w premierowym kwartale 19 mln egzemplarzy swojego nowego tytułu.

Cyberpunk 2077 jak Red Dead Redemption II? - CD Projekt RED: Cyberpunk 2077 będzie dopracowany tak, jak Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-11-21
Cyberpunk 2077 jak Red Dead Redemption II?

W SKRÓCIE:

  1. CD Projekt RED twierdzi, że Cyberpunk 2077 będzie produkcją równie dopracowaną, jak Red Dead Redemption II;
  2. dom maklerski Vestor DM uważa, że nowa gra polskiego dewelopera w premierowym kwartale może sprzedać się w 19 milionach kopii.

Dom maklerski Vestor DM ujawnił, że nowy tytuł studia CD Projekt RED – wyczekiwana, futurystyczna gra RPG Cyberpunk 2077 – ma być równie dopracowany, jak wydany w październiku megahit firmy Rockstar Games, czyli Red Dead Redemption II. Informacja ta znalazła się w raporcie udostępnionym 15 listopada, jednak jej prawdziwym źródłem jest telekonferencja z udziałem dewelopera. Przy okazji dowiedzieliśmy się, ile kopii omawianej produkcji może – zdaniem maklerów – sprzedać rodzime studio.

Utrzymujemy założenie debiutu w 4Q19 [niewykluczone, że chodzi o czwarty kwartał roku fiskalnego, czyli w istocie Q1 2020 - dop. aut.], sprzedaż 19 mln egz. w kwartale premiery i przychody 1,9 mld zł (525 mln USD). Na telekonferencji zarząd potwierdził, że jakość pozostaje dla CD Projektu absolutnym priorytetem i Cyberpunk 2077 będzie nie mniej dopracowanym projektem niż RDR2. Dla porównania – sprzedaż RDR2 (brutto) wyniosła 725 mln USD w 3 dni od premiery, 15 mln egz. w 8 dni od premiery i 17 mln egz. w 12 dni (dane Take Two). Gra wyszła tylko na konsole PS4/XboxOne. W tym świetle, nasze prognozy dla CP2077 wyglądają konserwatywnie – gra wyjdzie równocześnie na PC i konsole. Do tego uważamy, że świat Cyberpunk/sci-fi powinien być bardziej popularny wśród graczy niż tematyka Dzikiego Zachodu – stwierdził autor wspomnianego opracowania, Maciej Hebda.

Trzeba przyznać, że sformułowania „19 mln egzemplarzy” i „konserwatywne prognozy” wyglądają dość zabawnie w jednym akapicie – to przecież niesamowicie ambitne przewidywania, stawiające polskiego dewelopera w jednym rzędzie z firmą, która obecnie tak naprawdę nie ma w naszej branży konkurencji. Rockstar funkcjonuje w swojej własnej, elitarnej lidze. Ekspert konsekwentnie porównuje jednak polską grę do RDR2 i uważa, że właśnie takich wyników należy się po niej spodziewać. Autor raportu odnotowuje też, że nie ma uzasadnienia dla tak mocnych spadków kursu rodzimej firmy, z jakimi mieliśmy ostatnio do czynienia.

Od wydania naszej poprzedniej rekomendacji kurs akcji CD Projektu spadł o 33 proc. […]. Uważamy, że nie jest to w pełni uzasadnione fundamentalnie. Świetny debiut gry Red Dead Redemption 2 w październiku (sprzedaż brutto 725 mln USD w 3 dni) pokazuje naszym zdaniem rynkowy potencjał tytułów AAA takich jak Cyberpunk – czytamy.

Na potwierdzenie tych prognoz niestety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, choć olbrzymie emocje wzbudzane przez omawiany tytuł z pewnością wróżą mu bardzo dobrze, a twórcom na pewno nie brakuje ambicji. Przypominamy, że Cyberpunk 2077 nie ma na razie konkretnej daty premiery. Wiemy natomiast, że gra zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One i ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej (u nas jej wydaniem zajmie się sam CD Projekt, w innych krajach europejskich Bandai Namco, a w USA Warner Bros.).

  1. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna
  2. Brud, neony, augmentacje – Cyberpunk 2077 wygląda oszałamiająco
  3. Sekrety, smaczki, ciekawostki – rozkładamy gameplay z Cyberpunka 2077 na czynniki pierwsze