Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2018, 13:15

DiRT 4 w Humble Jumbo Bundle 12, Enter the Gungeon bez dodatku i inne wieści

Dziś piszemy o nowej paczce Humble Bundle, w której można dostać m.in. DiRT 4 za ok. 38 zł, premierze nowej wersji narzędzia Reshade oraz anulowaniu dodatku do gry Enter the Gungeon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Humble Jumbo Bundle 12

Serwis Humble Bundle przygotował kolejną interesującą paczkę z grami, zatytułowaną Humble Jumbo Bundle 12. Będzie ona dostępna przez najbliższe dwa tygodnie. Klasycznie, wyróżniono w niej trzy progi cenowe – im wyższa kwota, tym więcej gier otrzymamy. Oto, jakie produkcje znalazły się na poszczególnych pułapach.

Za niecałe 40 złotych można zdobyć DiRT 4 oraz kilka innych gier. - DiRT 4 w Humble Jumbo Bundle 12, Enter the Gungeon bez dodatku i inne wieści - wiadomość - 2018-11-21
Za niecałe 40 złotych można zdobyć DiRT 4 oraz kilka innych gier.

Co najmniej 1 dolar (około 3 złote)

 1. Pinstripe
 2. Super House of Dead Ninjas
 3. Super House of Dead Ninjas: True Ninja Pack
 4. Rise & Shine

Co najmniej 4,88 dolara (około 18 złotych)

 1. gry z poprzedniego progu
 2. Project Highrise
 3. Construction Simulator 2015
 4. Battle Chef Brigade

Co najmniej 10 dolarów (około 37 złotych)

 1. gry z poprzednich progów
 2. DiRT 4
 3. Oriental Empires

Pamiętajcie, że Humble Bundle wspiera organizacje charytatywne. Podczas kupna każdej paczki można zdecydować, jaką część kwoty chcemy przeznaczyć na potrzebujących. Tym razem głównym celem jest pomoc Direct Relief – instytucji zajmującej się dostarczaniem zasobów medycznych niezbędnych do opieki nad osobami dotkniętymi ubóstwem lub nadzwyczajnymi sytuacjami.

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od niektórych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Premiera Reshade 4.0

Dzięki Reshade gry mogą wyraźnie wypięknieć. - DiRT 4 w Humble Jumbo Bundle 12, Enter the Gungeon bez dodatku i inne wieści - wiadomość - 2018-11-21
Dzięki Reshade gry mogą wyraźnie wypięknieć.

Crosire wypuścił nową wersję Reshade, czyli potężnego narzędzia, które pozwala na wyraźne poprawienie jakości oprawy wizualnej w grach. Jest ona oznaczona numerem 4.0. Z ważniejszych rzeczy, znajduje się w niej przepisany od podstaw kompilator ReShade FX, służący do przygotowywania własnych efektów post-processingu. Twórca uczynił go szybszym i bardziej stabilnym, a także przygotował grunt pod przyszłe wsparcie API Vulkan. Ponadto zmian doczekał się interfejs oraz zniknęło kilka poważniejszych błędów (pełną listę znajdziecie tutaj). Reshade 4.0 można bezpłatnie ściągnąć wchodząc na tę stronę.

Twórcy Enter the Gungeon anulowali dodatek

Enter the Gungeon nie otrzyma płatnego dodatku. - DiRT 4 w Humble Jumbo Bundle 12, Enter the Gungeon bez dodatku i inne wieści - wiadomość - 2018-11-21
Enter the Gungeon nie otrzyma płatnego dodatku.

Enter the Gungeon, czyli interesujące połączenie strzelanki oraz klasycznego dungeon crawlera, w którym pokonujemy losowo generowane plansze, ukazał się w 2016 roku i zdobył sporą popularność. Twórcy z niezależnego studia Dodge Roll dbali o swoją społeczność i aktualizowali grę, czego przykładem może być duży patch Advanced Gungeons & Draguns sprzed kilku miesięcy, który wprowadził mnóstwo nowych atrakcji. Następny w kolejności miał być płatny dodatek. Niestety, nigdy nie ujrzy on światła dziennego. W serwisie Reddit przedstawiciel deweloperów opublikował oświadczenie, w którym znajduje się informacja o rychłym zakończeniu wsparcia Enter the Gungeon.

Pracujemy nad Enter the Gungeon już od niemal pięciu lat i z punktu widzenia technicznego i kreatywnego musimy iść dalej. Nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy o tworzeniu gier i nie możemy wprowadzić wszystkich naszych pomysłów do Gungeon (musielibyśmy go w całości przebudować), dlatego szczerze mówiąc jesteśmy bardziej podekscytowani perspektywą zrealizowania ich w oddzielnej produkcji.

W zamian za anulowany dodatek, Dodge Roll zamierza oddać w ręce fanów swojej gry nieco mniejszą i darmową aktualizację. Wyeliminuje ona kilka bardziej irytujących bugów, wprowadzi nową postać, która rozpocznie zabawę z losowym sprzętem, kilkadziesiąt niespotykanych dotąd broni i przedmiotów oraz garść innych przydatnych funkcji. Niestety, nie wiemy na razie, kiedy patch ujrzy światło dzienne.

A co z nową grą Dodge Roll? Na razie jest ona na wczesnym etapie produkcji, zatem nie podano zbyt wielu szczegółów na ten temat. Twórcy zdradzili jednak, że pod wieloma względami będzie to dużo bardziej ambitny projekt od Enter the Gungeon.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Lucius III
 2. Lucius Demake
 3. Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm
 4. Death end re;Quest
 5. Assassin's Creed Rebellion
 6. Jump Force
 7. Distraint
 8. Ylands
 9. Someday You'll Return
 10. Holodrive

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. The Beast Inside zwiastun #1
 2. Wiedza to potęga: Dekady zwiastun na premierę
 3. Farming Simulator 19 zwiastun na premierę
 4. Druidstone: The Secret of the Menhir Forest zwiastun #1
 5. Degrees of Separation zwiastun #1
 6. Darksiders III Fury's Apocalypse
 7. Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm zwiastun #1 (PL)
 8. Asterix & Obelix XXL 2: Remastered zwiastun #1
 9. Assassin's Creed Rebellion zwiastun na premierę
 10. Stellaris: MegaCorp zwiastun #1