Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC3DSPS4ANDiOSPSVXONESwitch
Okładka Distraint (PC)
OkładkaDistraint (PC)

Distraint

Distraint: Deluxe Edition

Ciekawa przygodówka 2D z elementami horroru psychologicznego. Produkcja zmusza graczy do odpowiedzenia sobie na pytanie o granicę i cenę człowieczeństwa. Za jej wykonanie odpowiada fiński producent niezależny, Jesse Makkonen.

Przygodowe | point-and-click | horror | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne

Distraint Premiera

anulowana

3DS

21paź2015

PC

27lis2016

AND

19kwi2017

iOS

11wrz2019

XONE PS4 PSV

13wrz2019

Switch

Gry podobne do Distraint

Phantasmagoria

Dark Seed

Dark Seed II

Distraint jest dwuwymiarową przygodówką typu point & click, reprezentującą gatunek horrorów psychologicznych. W produkcji wcielamy się w młodego, ambitnego człowieka, stającego przed trudnym wyborem, który może zrujnować życie pewnej starszej kobiety. Tytuł został opracowany przez fińskiego producenta niezależnego, Jessego Makkonena.

Fabuła

W Distraint kontrolujemy losy młodzieńca o imieniu Price. By zabezpieczyć swoje udziały w znanej firmie, mężczyzna musi zająć mieszkanie pewnej starszej kobiety. Podejmując tę decyzję, wchodzi na drogę, która zmusi go do odkrycia ceny jego człowieczeństwa. Distraint przedstawia opowieść o jego rozterkach, czynach i poczuciu winy.

Mechanika

Distraint jest klasyczną przygodówką typu point & click. Gracz porusza się po lokacjach, zbiera przedmioty, rozmawia z postaciami i rozwiązuje proste zagadki logiczne (polegające na ogół na wykorzystaniu jakiegoś elementu ekwipunku, dotarciu we właściwe miejsce, albo znalezieniu czegoś na ekranie). Główną atrakcją tej produkcji jest niepokojąca i dająca do myślenia opowieść.

Tryby gry

W Distraint możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Distraint ma relatywnie prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną, na którą składają się głównie statyczne i animowane ilustracje. Na szczególną uwagę zasługuje ciekawy, niepokojący styl artystyczny, który dobrze współgra zarówno z mroczną kolorystyką tego tytułu, jak i jego ciężką tematyką. W czasie zabawy towarzyszy nam intrygująca ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Distraint cena w dniu premiery: 17,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Distraint

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Distraint Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 175 MB HDD
  • Windows Vista
PC
iOS
AND
Switch
PS4
PSV
3DS
XONE