Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC3DSPS4PSViOSSwitchAND
Okładka Distraint (PC)

Distraint

Ciekawa przygodówka 2D z elementami horroru psychologicznego. Produkcja zmusza graczy do odpowiedzenia sobie na pytanie o granicę i cenę człowieczeństwa. Za jej wykonanie odpowiada fiński producent niezależny, Jesse Makkonen.

Przygodowe | point-and-click | horror | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Distraint (PC)

data premiery gry:

21paź2015

PC

27lis2016

AND

19kwi2017

iOS

gru2019

Switch PS4 PSV 3DS

Distraint jest dwuwymiarową przygodówką typu point & click, reprezentującą gatunek horrorów psychologicznych. W produkcji wcielamy się w młodego, ambitnego człowieka, stającego przed trudnym wyborem, który może zrujnować życie pewnej starszej kobiety. Tytuł został opracowany przez fińskiego producenta niezależnego, Jessego Makkonena.

Fabuła

W Distraint kontrolujemy losy młodzieńca o imieniu Price. By zabezpieczyć swoje udziały w znanej firmie, mężczyzna musi zająć mieszkanie pewnej starszej kobiety. Podejmując tę decyzję, wchodzi na drogę, która zmusi go do odkrycia ceny jego człowieczeństwa. Distraint przedstawia opowieść o jego rozterkach, czynach i poczuciu winy.

Mechanika

Distraint jest klasyczną przygodówką typu point & click. Gracz porusza się po lokacjach, zbiera przedmioty, rozmawia z postaciami i rozwiązuje proste zagadki logiczne (polegające na ogół na wykorzystaniu jakiegoś elementu ekwipunku, dotarciu we właściwe miejsce, albo znalezieniu czegoś na ekranie). Główną atrakcją tej produkcji jest niepokojąca i dająca do myślenia opowieść.

Tryby gry

W Distraint możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Distraint ma relatywnie prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną, na którą składają się głównie statyczne i animowane ilustracje. Na szczególną uwagę zasługuje ciekawy, niepokojący styl artystyczny, który dobrze współgra zarówno z mroczną kolorystyką tego tytułu, jak i jego ciężką tematyką. W czasie zabawy towarzyszy nam intrygująca ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 17,99 PLN

Gry podobne do Distraint

Wymagania wiekowe Distraint

16+

Wymagania sprzętowe Distraint

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 175 MB HDD, Windows Vista

Gorące Okazje na GOG.com – Distraint za darmo i Wiedźmin 3 za 30 zł
Gorące Okazje na GOG.com – Distraint za darmo i Wiedźmin 3 za 30 zł

wiadomość23 stycznia 2019

Platforma cyfrowa GOG.com wystartowała z wyprzedażą Gorące Okazje (Hot Sale). W ramach niej możecie zakupić m.in. grę Wiedźmin 3: Dziki Gon w rekordowo niskiej cenie, a także zdobyć za darmo przygodowe Distraint.

PC
iOS
AND
Switch
PS4
PSV
3DS