Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPSPSwitch3DSPS4XONEiOS
Okładka Corpse Party (PC)
OkładkaCorpse Party (PC)

Corpse Party

Przygotowana przez studio 5pb. gra przygodowa z gatunku visual novel, będąca ulepszoną wersją popularnej w Japonii, niezależnej produkcji Makoto Kedōina z 1996 roku.

Przygodowe | horror | 2D | visual novel | top-down

Corpse Party Premiera

12sie2010

PSP

8lut2012

iOS

25kwi2016

PC

30lip2016

3DS

20paź2021

PS4 XONE Switch

producent: 5pb. wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

Corpse Party to gra przygodowa z gatunku visual novel, wyjątkowo popularnego w Kraju Kwitnącej Wiśni. Są to gry tekstowe, wzbogacone ilustracjami, efektami dźwiękowymi, muzyką oraz dubbingiem, które w kluczowych momentach fabuły wymagają od graczy podjęcia konkretnych decyzji wpływających na dalszy przebieg akcji. Corpse Party zostało pierwotnie wydane na PC tylko na terenie Japonii, jako produkcja niezależnego dewelopera. Wersja na PSP, wyprodukowana przez studio 5bp.Games, jest portem tego tytułu, który wzbogacono o nową oprawę graficzną, muzykę i ścieżkę dźwiękową.

Fabuła

Bohaterami gry, rozgrywającej się we współczesnej Japonii, jest grupa uczniów uczęszczających do Liceum Kisaragi. Zostało ono zbudowane na miejscu zburzonej przed laty podstawówki, będącej miejscem niewyjaśnionej i potwornej zbrodni, której ofiarą padły dzieci i nauczyciele. Pewnej nocy, na skutek niewytłumaczalnych zdarzeń, nasi bohaterowie trafiają do przerażającej i groteskowej wersji swojej szkoły. Dziwny budynek skrywa w sobie o wiele więcej tajemnic, niż można byłoby się spodziewać, a uczniowie nie mogą się z niego wydostać. Na jego korytarzach odkrywają rozkładające się zwłoki zabitych. Co gorsza, niedługo potem muszą stanąć twarzą w twarz z poszukującymi zemsty, udręczonymi duchami martwych dzieci. W ten sposób zaczyna się pełna przemocy, strachu i okrucieństwa gehenna głównych bohaterów, która pozbawi część z nich człowieczeństwa i zdrowego rozsądku.

Mechanika

Corpse Party na PSP, PC itd. ma kilka różnych zakończeń, których osiągnięcie zależeć będzie od dokonanych przez nas wyborów. W przeciwieństwie do wielu innych gier z gatunku visual novel, gra zawiera elementy eksploracji, a nawet sekwencje zręcznościowe. Naszą postacią poruszamy się po mapie przedstawiającej szkolne korytarze; w tym trybie oprawa graficzna wzorowana jest na typowych 16-bitowych grach jRPG. W trakcie dialogów i ważnych dla fabuły wydarzeń widzimy jednak ręcznie rysowane tła i zmieniające się portrety bohaterów. Warto też podkreślić wysokiej jakości oprawę dźwiękową z efektem przestrzennym oraz pełnym dubbingiem aktorskim.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Corpse Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Corpse Party Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PSP
iOS
PC
3DS
PS4
XONE
Switch