Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPPC3DSiOS
Okładka Corpse Party (PSP)

Corpse Party

Przygotowana przez studio 5pb. gra przygodowa z gatunku visual novel, będąca ulepszoną wersją popularnej w Japonii, niezależnej produkcji Makoto Kedōina z 1996 roku.

Przygodowe | horror | 2D | visual novel | top-down

Okładka Corpse Party (PSP)

producent: 5pb.

wydawca: XSEED Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

12sie2010

PSP

8lut2012

iOS

25kwi2016

PC

30lip2016

3DS

Corpse Party to gra przygodowa z gatunku visual novel, wyjątkowo popularnego w Kraju Kwitnącej Wiśni. Są to gry tekstowe, wzbogacone ilustracjami, efektami dźwiękowymi, muzyką oraz dubbingiem, które w kluczowych momentach fabuły wymagają od graczy podjęcia konkretnych decyzji wpływających na dalszy przebieg akcji. Corpse Party zostało pierwotnie wydane na PC tylko na terenie Japonii, jako produkcja niezależnego dewelopera. Wersja na PSP, wyprodukowana przez studio 5bp.Games, jest portem tego tytułu, który wzbogacono o nową oprawę graficzną, muzykę i ścieżkę dźwiękową.

Fabuła

Bohaterami gry, rozgrywającej się we współczesnej Japonii, jest grupa uczniów uczęszczających do Liceum Kisaragi. Zostało ono zbudowane na miejscu zburzonej przed laty podstawówki, będącej miejscem niewyjaśnionej i potwornej zbrodni, której ofiarą padły dzieci i nauczyciele. Pewnej nocy, na skutek niewytłumaczalnych zdarzeń, nasi bohaterowie trafiają do przerażającej i groteskowej wersji swojej szkoły. Dziwny budynek skrywa w sobie o wiele więcej tajemnic, niż można byłoby się spodziewać, a uczniowie nie mogą się z niego wydostać. Na jego korytarzach odkrywają rozkładające się zwłoki zabitych. Co gorsza, niedługo potem muszą stanąć twarzą w twarz z poszukującymi zemsty, udręczonymi duchami martwych dzieci. W ten sposób zaczyna się pełna przemocy, strachu i okrucieństwa gehenna głównych bohaterów, która pozbawi część z nich człowieczeństwa i zdrowego rozsądku.

Mechanika

Corpse Party na PSP, PC itd. ma kilka różnych zakończeń, których osiągnięcie zależeć będzie od dokonanych przez nas wyborów. W przeciwieństwie do wielu innych gier z gatunku visual novel, gra zawiera elementy eksploracji, a nawet sekwencje zręcznościowe. Naszą postacią poruszamy się po mapie przedstawiającej szkolne korytarze; w tym trybie oprawa graficzna wzorowana jest na typowych 16-bitowych grach jRPG. W trakcie dialogów i ważnych dla fabuły wydarzeń widzimy jednak ręcznie rysowane tła i zmieniające się portrety bohaterów. Warto też podkreślić wysokiej jakości oprawę dźwiękową z efektem przestrzennym oraz pełnym dubbingiem aktorskim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Corpse Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Corpse Party

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Codemasters, Gears of War 4, Stronghold Kingdoms, LEGO, Corpse Party) 15/4/2016
Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Codemasters, Gears of War 4, Stronghold Kingdoms, LEGO, Corpse Party) 15/4/2016

wiadomość15 kwietnia 2016

Dziś piszemy m.in. o dużym darmowym DLC do gry Thea: The Awakening, pierwszych od dawna zyskach Codemasters, multiplayerowych mapach w Gears of War 4, sukcesie Stronghold Kingdoms, zestawie klocków LEGO Minecraft The Village, głosie narratora Darkest Dungeon na Twitchu i o Corpse Party na PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PSP
iOS
PC
3DS