Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2016, 15:14

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Codemasters, Gears of War 4, Stronghold Kingdoms, LEGO, Corpse Party) 15/4/2016

Dziś piszemy m.in. o dużym darmowym DLC do gry Thea: The Awakening, pierwszych od dawna zyskach Codemasters, multiplayerowych mapach w Gears of War 4, sukcesie Stronghold Kingdoms, zestawie klocków LEGO Minecraft The Village, głosie narratora Darkest Dungeon na Twitchu i o Corpse Party na PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Thea: The Awakening z pierwszym dużym DLC za darmo

Polskie studio MuHa Games wypuściło pierwsze DLC do oryginalnej strategii Thea: The Awakening, zatytułowane Return of the Giants. Jest to duże, ale dostępne za darmo rozszerzenie, którego motyw przewodni stanowi przebudzenie tytułowych niszczycielskich olbrzymów. Wraz z nimi w grze pojawiły się nowe wydarzenia, postacie, przedmioty etc. Udostępniono też Edytor Wydarzeń, który pozwala tworzyć własne misje i wątki fabularne. Oprócz tego przygotowano polską wersję językową produkcji i dodano głos angielskiego lektora, czytającego opisy wydarzeń. Dodatek jest dostępny na Steamie i GOG.com.

Warto również wspomnieć, że Thea: The Awakening sprzedała się do tej pory w ok. 50 tys. egzemplarzy – może nie brzmi to jak imponujący wynik, ale i tak pięciokrotnie przekracza oczekiwania dewelopera. Poza tym sprzedaż była dostatecznie duża, by koszt wyprodukowania gry zwrócił się w jeden dzień. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że przed końcem kwietnia zadebiutuje pudełkowe wydanie omawianego tytułu, przygotowane przez firmę IMGN.PRO i opatrzone nazwą Złota Edycja.

Codemasters z zyskiem po raz pierwszy od pięciu lat

W rozmowie z serwisem MCV prezes Codemasters, Frank Sagnier, pochwalił się, że jego firmie udało się zakończyć rok fiskalny 2016 z czystym zyskiem po raz pierwszy od pięciu lat. Jest to przede wszystkim zasługa gry DiRT Rally, ale swoją cegiełkę dołożyło także F1 2015. „Codies” złapali więc wiatr w żagle i widzą przed sobą świetlaną przyszłość (z obrotami rosnącymi o dziesiątki procent z roku na rok). O tym, że nie są to czcze słowa, najlepiej świadczy fakt, iż brytyjski deweloper dopiero co wykupił studio Evolution (twórców DriveClub i serii MotorStorm), które miało zostać zamknięte przez Sony.

Gears of War 4 z nowymi mapami w DLC i rotacyjnie za darmo

Studio The Coalition podzieliło się informacjami na temat popremierowego rozwoju trybu multiplayer w grze Gears of War 4 (dzięki, VideoGamer). Na starcie otrzymamy 10 map, natomiast kolejne będą wprowadzane – standardowo – w comiesięcznych paczkach DLC. Co jednak ciekawe, kupowanie dodatków nie będzie jedynym sposobem na cieszenie się świeżymi arenami. Będą one bowiem udostępniane w systemie rotacyjnym (w losowych rozgrywkach) wszystkim graczom. Niestety, poziomy z kolejnych DLC będą znikały z rotacji po miesiącu, zastępowane przez poziomy z nowych pakietów, więc żeby cieszyć się stałym dostępem do wszystkich dodatkowych aren, przyjdzie nam nabywać rozszerzenia.

Stronghold Kingdoms ma pięć milionów graczy

Studio Firefly pochwaliło się sukcesem gry Stronghold Kingdoms (dzięki, Blue’s News). Ten sieciowy spin-off popularnej RTS-owej serii Twierdza, udostępniany w modelu free-to-play, ma już pięć milionów zarejestrowanych graczy. Omawiany tytuł zadebiutował na PC jesienią 2012 roku (choć jego pierwsze publiczne testy zaczęły się jakieś trzy lata wcześniej), a latem bieżącego roku ma trafić na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

LEGO Minecraft The Village – wielki zestaw klocków LEGO

Jak donosi serwis Forbes, firma LEGO zapowiedziała nowy zestaw klocków LEGO inspirowany grą Minecraft – The Village. Będzie to wyjątkowo duży komplet, składający się z 1600 elementów i mierzący po zbudowaniu 49 x 44 x 15 cm. Wioska będzie obejmowała wieżę strażniczą, bibliotekę, kuźnię, rzeźnię i targowisko oraz kilka postaci (m.in. Steve’a, zombie i Creepera). Zestaw LEGO Minecraft The Village trafi do sprzedaży 1 czerwca w cenie 199,99 euro (ok. 860 zł).

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Codemasters, Gears of War 4, Stronghold Kingdoms, LEGO, Corpse Party) 15/4/2016 - ilustracja #2

Powiadomienia na Twitcha od narratora Darkest Dungeon

Odpowiedzialna za ścieżkę dźwiękową gry Darkest Dungeon firma Power Up Audio przygotowała gratkę dla użytkowników serwisu Twitch.tv, którzy są fanami wspomnianego tytułu – powiadomienia głosowe wypowiadane głosem Wayne’a June’a, czyli słynnego narratora z Darkest Dungeon. Co ciekawe, oprócz zestawu standardowych kwestii, nagrano także ponad 400 linii dla największych gwiazd Twitcha. Klimatycznych powiadomień możecie posłuchać za pośrednictwem poniższego nagrania:

Przygodówka Corpse Party trafi na PC

Firma XSEED poinformowała, że 25 kwietnia gra Corpse Party – niezależna przygodówka typu visual novel w konwencji horroru – trafi na PC (Steam, GOG.com, Humble Store). W porównaniu z wypuszczonymi dotąd wersjami na PSP (w 2010 roku) i iOS (2012), edycja na komputery osobiste zostanie wzbogacona o dodatkowe zakończenia i rozdziały, ponadto kilka scen ulegnie zmianie względem wydań konsolowych. Warto jeszcze wspomnieć, że Corpse Party zmierza także na handheld 3DS – ta wersja zadebiutuje latem bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: