Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4
Okładka Death end re;Quest (PC)
OkładkaDeath end re;Quest (PC)

Death end re;Quest

Klasyczna gra jRPG z walką rozgrywaną w trybie turowym, wzbogacona o elementy typowe dla przygodówek visual novel. Akcja Death end re;Quest osadzona została wewnątrz fikcyjnej gry MMO, bazującej na zaawansowanych algorytmach sztucznej inteligencji.

RPG | TPP | science fiction | turowe | elementy przygodowe | jRPG

Death end re;Quest Premiera

19lut2019

PS4

16maj2019

PC

27kwi2021

Switch

Death end re;Quest jest klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG. W czasie swojej przygody gracz będzie miał okazję zwiedzić świat fikcyjnej gry MMO, której działanie opiera się na technologiach wirtualnej rzeczywistości oraz sztucznej inteligencji. Producentami tytułu są Idea Factory oraz Compile Heart, które wcześniej współpracowały ze sobą między innymi przy tworzeniu cyklu Hyperdimension Neptunia.

Fabuła

Akcja Death end re;Quest rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Głównym bohaterem tytułu jest Arata Mizunashi, programista pracujący na co dzień w studiu Enigma Games. Odpowiedzialne jest ono za stworzenie gry MMO zatytułowanej World’s Odyssey (W.O.D.). Zastosowany w niej silnik – Alice, pozwolił na wykorzystanie zaawansowanych algorytmów AI oraz VR. Produkcja biła rekordy popularności do momentu, gdy zaginęła Shina Ninomiya – dyrektora ds. rozwoju W.O.D.

Rok po tajemniczym zniknięciu Shiny, Arata dostaje od niej tajemniczego maila. Dzięki wiadomości odkrywa on, że jego współpracowniczka została uwięziona w grze i próbuje się z niej wydostać. Może to jednak osiągnąć tylko i wyłącznie, jeśli dotrze do prawdziwego zakończenia, na którego odblokowanie ma jedynie jeden procent szansy.

Niedługo po tym odkryciu, przepełniona błędami wersja World’s Odyssey infekuje komputery i urządzenia mobilne na całym świecie. Wynikający z tego stanu rzeczy gniew społeczeństwa, skierowany jest w stronę studia. Zmusza to Aratę do ukrycia się.

Z pomocą rzeczywistych przyjaciół oraz wirtualnych postaci niezależnych z World’s Odyssey, Arata decyduje pomóc Shinie w osiągnięciu tego celu.

Mechanika

Death end re;Quest jest przedstawicielem gatunku jRPG z klasycznym system questów oraz ekwipunku, który zdobyć można w czasie przemierzania świata, a całość została przedstawiona w widoku trzecioosobowym. Całą grę podzielono na dwa segmenty. Pierwszym z nich jest eksploracja kolejnych poziomów World’s Odyssey, w których toczy się walki z bossami oraz przeciwnikami. Gracz otrzymuje do dyspozycji trzyosobową drużynę, którą skompletować może z szeregu dostępnych postaci. Każda dysponuje unikalnymi atakami, zdolnościami bojowymi oraz umiejętnościami. Z ich pomocą dostać się można do niedostępnych w inny sposób części świata.

Walka odbywa się w trybie turowym na dedykowanych arenach, na które przenoszeni jesteśmy po zaatakowaniu wroga. W miejscu starcia oprócz przeciwników pojawiają także błędy podłoża. Po nastąpieniu na tego typu pole, wskaźnik degeneracji postaci wzrośnie. Jeśli przekroczy on określoną wartość to postać wejdzie tzw. Glitch Mode. Zwiększa on siłę, jednak powoduje także poważne problemy z poruszaniem się.

Drugim segmentem rozgrywki jest, przedstawione w formie visual novel, prowadzone przez Aratę, prywatne śledztwo dotyczące Shiny. Ma ono miejsce w świecie realnym, do którego dostać się można po wylogowaniu z W.O.D.

Kwestie techniczne

Death end re;Quest korzysta z silnika Unreal Engine. Grafika wykonana w mangowej stylistyce, oferuje wiele różnorodnych lokacji, które można zwiedzić w czasie przechodzenia produkcji. Gra oferuje pełny dubbing w języku angielskim i japońskim.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Death end re;Quest cena w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Death end re;Quest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Death end re;Quest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.3 GHz / AMD A9 2.9GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • Windows 7
  • Zalecane:
  • Intel Core i5 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 290 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
PS4
PC
Switch