Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Fairy Fencer F: Advent Dark Force (PC)

Fairy Fencer F: Advent Dark Force

Opracowana przez japońskie studio Compile Heart klasyczna gra z gatunku jRPG, będąca ulepszoną i rozszerzoną wersją produkcji, wydanej w 2013 roku na konsoli PS3. Akcja gry toczy się w świecie, będącym niegdyś areną konfliktu dwóch potężnych bóstw.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG

Okładka Fairy Fencer F: Advent Dark Force (PC)

data premiery gry:

5lis2015

PS4

14lut2017

PC

17sty2019

Switch

Fairy Fencer F: Advent Dark Force to tradycyjne trójwymiarowe jRPG osadzone w świecie fantasy. Za jego produkcję odpowiada japońskie studio Compile Heart, które od lat specjalizujące się w tworzeniu kolejnych tytułów z gatunku. Gra jest ulepszonym i znacznie rozszerzonym portem oryginalnego Fairy Fencer F, które zadebiutowało na konsoli PlayStation 3 w 2013 roku. Zmianie uległy niektóre elementy rozgrywki, takie jak system walki, a także fabuła, która została rozszerzona o nowych bohaterów oraz historię.

Fabuła

Historia przedstawiona w tytule rozgrywa się w świecie będącym w dalekiej przeszłości areną konfliktu dwóch potężnych bóstw. Stworzyły one szereg magicznych broni mających zapewnić im zwycięstwo w walce. Gdy bogowie zniknęli, ich oręż, pocznie nazywany furiami, trafił w ręce ludzkich szermierzy. W każdej broni mieszka inteligentny duch opiekun, kontaktujący się z jej właścicielem i współpracujący z nim na zasadzie partnerstwa. Fang, chłopak będący głównym bohaterem tytułu i jednym z szermierzy, na początku przygody spotyka się z inną przedstawicielką swojej profesji o imieniu Tiara, która za wszelką cenę stara się zebrać jak największą liczbę furii. Wersja Advent Dark Force posiada dwa nowe, alternatywne rozdziały fabularne, które rozpoczynają się po zakończeniu oryginału. Gracze mogą wybrać jeden z nich i zobaczyć inny finał tytułu, w którym towarzyszą nam zupełnie nowi bohaterowie.

Mechanika

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podróżujemy pomiędzy trójwymiarowymi lokacjami naniesionymi na ogólną mapę świata. W trakcie eksploracji poszczególnych leveli napotykamy różnego rodzaju stwory, a także postaci niezależne. Dialogi oraz fabularne przerywniki zrealizowano w formie znanej z visual novel (dwuwymiarowe portrety oraz tekst wyświetlany na dole ekranu). System walki w grze jest rozwiniętą wersją tego, co mogliśmy znaleźć w cyklu Hyperdimension Neptunia. Wersja Advent Dark Force znacząco modyfikuje wygląd potyczek, rozszerzając z trzech do sześciu liczbę postaci biorących w nich udział. Członkowie drużyny poruszają się więc swobodnie po polu bitwy, ale komendy przyjmują w kolejności turowej. Poza standardowymi atakami, dysponują oni również specjalnymi umiejętnościami oraz unikalnymi ruchami siejącymi spustoszenie w szeregach oponentów. Dzięki kolejnym starciom bohaterowie zdobywają doświadczenie i awansują, zwiększając swoje statystyki. Nowe umiejętności zyskują, wzmacniając używaną przez nich broń.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Fairy Fencer F: Advent Dark Force na pierwszy rzut oka przypomina serię Hyperdimension Neptunia. Nie jest to przypadek, ponieważ gra powstała na tym samym silniku, a projekty postaci oraz tła przygotowała ta sama artystka. Mamy więc do czynienia z bardzo kolorową i komiksową grafiką, która na pewno spodoba się miłośnikom wcześniejszych dzieł Compile Heart. Przy produkcji pracował legendarny Yoshitaka Amano, który przygotował szkice i rysunki koncepcyjne dla Fairy Fencer F, a część oprawy muzycznej stworzył kompozytor Nobuo Uematsu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Fairy Fencer F: Advent Dark Force

Klasyfikacja PEGI Fairy Fencer F: Advent Dark Force

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fairy Fencer F: Advent Dark Force

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.3 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 7(SP1) 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PS4
PC
Switch