Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3
Okładka Fairy Fencer F (PC)
OkładkaFairy Fencer F (PC)

Fairy Fencer F

Tradycyjne jRPG osadzone w świecie fantasy, w którym gracze wcielają się w młodego poszukiwacza przygód, używającego potężnych magicznych broni. Tytuł posiada turowy system walki oraz inne charakterystyczne cechy japońskich gier fabularnych.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG

Fairy Fencer F Premiera

19wrz2013

PS3

4sie2015

PC

Fairy Fencer F to tradycyjna trójwymiarowa konsolowa gra RPG osadzona w świecie fantasy. Za jej produkcję odpowiada japońskie studio Compile Heart, które od lat specjalizujące się w tworzeniu kolejnych tytułów z gatunku. Dzieło twórców z Kraju Kwitnącej Wiśni jest pierwszą grą wchodzącą w skład nowej serii nazwanej Galapagos RPG. Jej przedstawiciele mają być typowymi japońskimi produkcjami RPG, zawierającymi wszystkie te elementy, które przyciągają do nich od lat fanów na całym świecie. Warto zwrócić uwagę, że legendarny Yoshitaka Amano przygotował szkice i rysunki koncepcyjne Fairy Fancer F, a część oprawy muzycznej przygotował legendarny kompozytor Nobuo Uematsu.

Historia przedstawiona w tytule rozgrywa się w świecie, będącym w dalekiej przeszłości areną konfliktu dwóch potężnych bóstw. Stworzyły one szereg magicznych broni mających zapewnić im zwycięstwo w walce. Gdy bogowie zniknęli, ich oręż, pocznie nazywany furiami, trafił w ręce ludzi, mieniących się mianem fencerów. W każdej broni mieszka inteligenty duch opiekun, kontaktujący się z jej właścicielem i współpracujący z nim na zasadzie partnerstwa. Fang, młody chłopak będący głównym bohaterem tytułu i jednym z fencerów, na początku przygody spotyka się z inną przedstawicielką swojej profesji o imieniu Tiara, która za wszelką cenę stara się zebrać jak największą liczbę furii.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podróżujemy pomiędzy trójwymiarowymi lokacjami przedstawionymi na ogólnej mapie świata. W trakcie eksploracji poszczególnych leveli napotykamy różnego rodzaju stwory, a także postaci niezależne. Dialogi oraz fabularne przerywniki zrealizowano w formie znanej z visual novel (dwuwymiarowe portrety oraz tekst wyświetlany na dole ekranu). System walki w grze jest rozwiniętą wersją tego, jaki mogliśmy znaleźć w cyklu Hyperdimension Neptunia, za którego stworzenie również odpowiada Compile Heart. Członkowie drużyny poruszają się więc swobodnie po polu bitwy, ale komendy przyjmują w kolejności turowej. Poza standardowymi atakami dysponują oni również specjalnymi umiejętnościami oraz unikalnymi ruchami siejącymi spustoszenie w szeregach oponentów. Dzięki kolejnym starciom bohaterowie zdobywają doświadczenie i awansują, zwiększając swoje statystyki. Nowe umiejętności zyskują, wzmacniając używaną przez nich broń.

Oprawa graficzna Fairy Fancer F na pierwszy rzut oka przypomina serię Hyperdimension Neptunia. Nie jest to przypadek ponieważ gra powstała na tym samym silniku, a projekty postaci oraz tła przygotowała ta sama artystka. Mamy więc do czynienia z bardzo kolorową i komiksową grafiką, która na pewno spodoba się miłośnikom wcześniejszych produkcji Compile Heart.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,6 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fairy Fencer F

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Fairy Fencer F Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.13 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 2600 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows XP
 • Zalecane:
 • Intel Core i3 3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6950 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7/8
PS3
PC