Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2014, 14:50

Trzy japońskie gry RPG studia Idea Factory trafią także na PC

Już za niedługo posiadacze PC będą mogli zagrać w trzy produkcje japońskiego studia Idea Factory, Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1 oraz 2 i Fairy Fencer F. Na komputery trafią one za pośrednictwem platformy Steam.

Fani japońskich RPG dostali od studia Idea Factory prezent na święta. Trzy produkcje Compile Heart, subsydiarnego zespołu firmy, trafią w przyszłości także na PC za pośrednictwem platformy Steam. Będą to wydane na PlayStation Vita Hyperdimension Neptunia Re;Birth, część pierwsza i druga, a także dotychczas dostępne tylko dla posiadaczy PlayStation 3 Fairy Fencer F, którego zwiastun możecie zobaczyć poniżej.

Szczególnie dwie części Hyperdimension Neptunia Re;Birth powinny zainteresować graczy, nie są to bowiem typowe przedstawicielki gatunku. Fabuła tych produkcji jest prześmiewcza i skupia się na pokazaniu branży gier w krzywym zwierciadle: poruszane są takie tematy jak wojny konsol czy piractwo, zaś akcja dzieje się w świecie nazwanym Gamindustri. Ostatnia z propozycji firmy Idea Factory, która miała swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku, jest bardziej klasyczna – historia przedstawiona w tym jRPGu opowiada o chłopaku, poszukującym legendarnych broni w uniwersum będącym areną walk pomiędzy bogami.

Pierwsza część Hyperdimension Neptunia Re;Birth na PlayStation Vita zebrała nie najgorsze recenzje. - Trzy japońskie gry RPG studia Idea Factory trafią także na PC - wiadomość - 2014-12-27
Pierwsza część Hyperdimension Neptunia Re;Birth na PlayStation Vita zebrała nie najgorsze recenzje.

Wszystkie trzy produkcje trafią na PC za pośrednictwem platformy Steam, to jednak jedyne, co na razie wiemy. Szczegóły na temat ceny, wymagań sprzętowych czy przede wszystkim daty premiery poznamy prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Idea Factory International