Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Mugen Souls (PS3)
OkładkaMugen Souls (PS3)

Mugen Souls PS3

Turowa strategia RPG, pozwalająca nam na walkę z dziesiątkami kolorowych przeciwników. Gra czerpie inspiracje z japońskiego cyku Disgaea i podobnie jak on może pochwalić się pomysłową i pełną humoru fabułą.

RPG | fantasy | turowe | humorystyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mugen Souls Premiera PS3

22marca2012

producent: Compile Heart wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mugen Souls jest trójwymiarową strategią RPG, w której stworzona przez nas drużyna walczy w trybie turowym z dziesiątkami przeciwników. Za produkcję odpowiada japońskie studio Compile Heart, które na swoim koncie ma wiele tytułów na konsolę Playstation 3. Między innymi Record of Agarest War oraz Hyperdimension Neptunia. Mugen Souls wzorowany jest na znanej serii strategicznych gier fabularnych Disgaea. Fani tego cyklu w grze Compile Heart powinni znaleźć wiele podobieństw, zapożyczeń i inspiracji, zarówno w projektach postaci i prezentowanym humorze, jak i w dużej liczbie opcji taktycznych, systemie walki oraz ogromnej liczbie obrażeń jakie zadajemy na polu bitwy.

Fabuła gry jest przedstawiona za pomocą przerywników, które w charakterystyczny sposób dla tytułów z Kraju Kwitnącej Wiśni, są stworzone za pomocą ręcznie rysowanych ilustracji i portretów bohaterów. Historia Mugen Souls zadowoli miłośników specyficznego humoru, często łamiącego tzw. czwartą ścianę i komentującego ustami bohaterów schematy RPG lub gier w ogóle.

W czasie rozgrywki kompletujemy i budujemy naszą drużynę wojowników. Gra pozwala na wybór jednej w wielu klas postaci oraz na indywidualizowanie wyglądu każdej z nich. Walki, będące najważniejszą częścią gry, odbywają się w trybie turowym. W przeciwieństwie do serii Disgaea, areny na jakich toczymy boje nie są przedzielone siatką pól, po których poruszają się wojownicy. W trakcie naszej tury możemy swobodnie przemieszczać się po całej planszy i atakować wrogów znajdujących się w naszym zasięgu. Jest on ukazany za pomocą kręgów otaczających bohatera - w zależności od siły i rodzaju ataku różnią się one wielkością. Postacie, którymi dowodzimy, zdobywają doświadczenie i awansują na kolejne poziomy doświadczenia, ucząc się nowych ruchów i ataków. Aby pokonać najsilniejszych przeciwników i przejść w 100% całą grę, trzeba poświęcić sporo czasu na zdobycie odpowiedniej ilości doświadczenia i wysokiego poziomu.

Kolorowa i komiksowa grafika Mugens Souls spodoba się amatorom gatunku. O ile nie zachwyca ona do końca poziomem wykonania czy ilością detali, to jednak wrażenie robią pomysłowe i widowiskowe animacje ataków oraz projekty postaci i otoczenia.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mugen Souls

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.