Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2012, 13:25

Gry jRPG The Witch and the Hundred Knights, Legasista oraz Mugen Souls doczekają się wersji europejskich

Mamy dobre wieści dla fanów japońskich RPG-ów. Firma NIS America ogłosiła, że wyda w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych trzy obiecujące produkcje z tego gatunku.

Gry jRPG The Witch and the Hundred Knights, Legasista oraz Mugen Souls doczekają się wersji europejskich - ilustracja #1
The Witch and the Hundred Knights

Firma NIS America specjalizuje się w wydawaniu na Zachodzie mniej znanych, ale wciąż wartościowych gier japońskich, zwłaszcza tych należących do gatunku RPG. Na niedawnej konferencji prasowej ogłoszono, że oferta tego przedsiębiorstwa już wkrótce wzbogaci się o trzy nowe tytuły na PlayStation 3 w postaci The Witch and the Hundred Knights, Legasista oraz Mugen Souls.

Najważniejszym z tych projektów jest The Witch and the Hundred Knights i na niego przyjdzie nam poczekać najdłużej, bo do początku przyszłego roku. Gra powstaje w studiu Nippon Ichi Soft, znanym głównie z serii Disgaea. W przeciwieństwie do tego cyklu autorzy porzucili dwuwymiarowe sprite’y postaci i postawili na w pełni trójwymiarowy silnik. Jednocześnie jednak udało się zachować specyficzny styl graficzny z poprzednich produkcji tego zespołu. Główną bohaterką gry będzie wiedźma o imieniu Metallica, która w celu pokonania swojej odwiecznej rywalki przyzywa duchy stu rycerzy. Jej moc wystarcza jednak na permanentne zmaterializowanie tylko jednego z nich i to właśnie w tego wojownika wcielą się gracze. Wypełnianie rozkazów czarownicy ułatwi umiejętność czasowego sprowadzania pozostałych 99 rycerzy.

  1. The Witch and the Hundred Knights – strona oficjalna
Gry jRPG The Witch and the Hundred Knights, Legasista oraz Mugen Souls doczekają się wersji europejskich - ilustracja #2
Legasista

Z całej trójki pierwsza do sprzedaży trafi gra Legasista. Wydana zostanie w dystrybucji elektronicznej w sierpniu tego roku. Jest to projekt studia System Prisma, czyli twórców serii Cladun. Gra jest zresztą rozwinięciem pomysłów z tego cyklu. Zabawę zaczniemy od wykreowania własnej postaci, a następnie wyruszymy eksplorować rozległe podziemia. Lochy pełne będą skarbów i strzegących je potworów. Walka rozgrywana ma być w czasie rzeczywistym. Ciekawie zapowiada się system zużycia ekwipunku, który wymusi dokonywanie regularnych napraw uzbrojenia oraz pancerzy. Rozgrywkę dodatkowo przedłuży losowe generowanie poziomów.

Gry jRPG The Witch and the Hundred Knights, Legasista oraz Mugen Souls doczekają się wersji europejskich - ilustracja #3
Mugen Souls

Natomiast Mugen Souls to projekt Kenta Sugano, znanego głównie z serii Record of Agarest War. Gra będzie taktycznym RPG-iem, przypominającym serię Disgaea. Zabawa polegać będzie więc głównie na toczeniu skomplikowanych turowych bitew, podczas których specjalne kombinacje ataków pozwolą zadać nawet miliard punktów obrażeń. Anglojęzyczna wersja Mugen Souls ukaże się w wydaniu pudełkowym jesienią tego roku.

  1. Mugen Souls – strona oficjalna