Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2012, 13:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Battlefield 3, Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress, 1080Pinball) 30/3/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce do pecetowej wersji Battlefield 3, skasowanej produkcji studia Insomniac Games, nagrodzonej ścieżce dźwiękowej do gry Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress, a także pierwszoosobowej strzelaninie firmy LucasArts.

Penny Arcade Adventures: Precipice of Darkness

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Penny Arcade Adventures: Precipice of Darkness Combo Pack. Dzieła studia Hothead Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Pakiet kosztuje 2,99 euro (ok. 14 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

LucasArts

Firma LucasArts zatrudni starszego inżyniera do stworzenia pierwszoosobowej strzelaniny. Firma Nowy pracownik ma być odpowiedzialny za implementowanie „funkcji i optymalizacji na obecnej i przyszłej generacji konsol oraz PC”. Nie wiadomo o jaki tytuł może chodzić, choć fani liczą na produkcję osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen, która ukazałaby się na następcach PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

1080Pinball

Na facebookowej stronie studia Insomniac Games pojawił się wpis informujący o jednym ze skasowanych projektów tego dewelopera. Okazuje się, że twórcy serii Ratchet & Clank i Resistance pracowali w 2007 roku nad grą 1080Pinball. Jak sama nazwa wskazuje, miał to być symulator bardzo wiernie odwzorowujący prawdziwego pinballa. Produkcja miała działać w 60 klatkach na sekundę oraz rozdzielczości 1080p. Przy okazji ujawniono kilka materiałów koncepcyjnych z tego tytułu.

Prince of Persia

Jordan Mechner (twórca gry Prince of Persia) poinformował na swoim blogu, że udało mu się odnaleźć kody źródłowe oryginalnej wersji Prince of Persia z 1989 roku. Twórca pracuje teraz ze swoim znajomym nad rozszyfrowaniem swojego dawnego dzieła i skonwertowaniem go na „format godny XXI wieku”. O postępach w tej sprawie będzie informował na Facebooku i Twitterze.

Trine 2 / Gotham City Impostors

W ramach Oferty Weekendowej na platformie Steam o 50% przeceniono dwie gry: Trine 2 oraz Gotham City Impostors. Dzieła studiów Frozenbyte oraz Monolith Productions kosztują odpowiednio 6,49 euro (ok. 27 zł) lub 5,49 euro (ok. 23 zł). Promocja zakończy się 2 kwietnia o godzinie 19:00.

Battlefield 3

Studio EA DICE udostępniło ważącą 1,6 GB łatkę do pecetowej wersji gry Battlefield 3. Aktualizacja wnosi m.in. dodatkowe komunikaty głosowe po przytrzymaniu jednego z przycisków (domyślnie „Q”), poprawioną minimapę z kilkoma trybami wyświetlania, klaksony w jeepach, więcej nagród za latanie helikopterem i wiele innych nowości, o których przeczytacie pod tym adresem. Wprowadzono także kontrowersyjne mikropłatności znane posiadaczom edycji na PlayStation 3 – za dodatkową opłatą możemy odblokować bronie i przedmioty, które normalnie są do zdobycia w miarę osiąganych poziomów doświadczenia.

Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress

Polskie studio Reality Pump poinformowało, że gra Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress zdobyła główną nagrodę w konkursie Radia Rivendell za najlepszą ścieżkę dźwiękową do gry fantasy 2011 roku (Best Fantasy Game Soundtrack 2011). Twórcami nagrodzonej muzyki są Borislav "Glorian" Slavov oraz Victor Stoyanov – poniżej próbka ich możliwości:

Def Jam Rapstar

Firma muzyczna EMI domaga się ponad 8 milionów dolarów odszkodowania od zespołów 4mm Games oraz Terminal Reality. Powodem jest część piosenek, rzekomo bezprawnie wykorzystanych w grze Def Jam Rapstar, która zadebiutowała w październiku 2010 roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii. Podobno mowa o 54 utworach naruszających prawa grupy EMI.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: