Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Hotel (PC)
OkładkaHotel (PC)

Hotel PC

Hotel to utrzymana w klasycznej konwencji gra przygodowa, stworzona przez studio deweloperskie Cateia Games.

Przygodowe | TPP | point-and-click

Hotel Premiera PC

7czerwca2010

pudełko PL

28lutego2012

producent: Cateia Games wydawca: Cateia Games wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Chorwackie studio deweloperskie Cateia Games specjalizuje się w produkcji gier przygodowych, czego przykładem może być The Legend of Crystal Valley bądź seria Tales from the Dragon Mountain. Tworząc Hotel autorzy postanowili dać upust swojej wyobraźni mieszając wiele motywów z legend i popularnych teorii spiskowych.

Główna bohaterka – nowojorska strażniczka prawa Bridget „Biggi” Brightstone niespodziewanie zostaje poproszona przez swego szefa o przyjrzenie się pewnemu hotelowi we Francji, w którym dochodzi do niepokojących zdarzeń. Okazuje się, że został on urządzony w starym zamku, gdzie zachodzą paranormalne zjawiska. Sceptyczna policjantka wkrótce odkrywa, że za sprawą stoi starożytny, egipski kult, który pragnie wykorzystać przerażające moce, by zawładnąć światem.

Na szczęście Brighstone nie jest samotna w swojej misji pokrzyżowania planów szaleńcom. Przez wieki z kultystami walczyli m.in. Marek Antoniusz, Kleopatra i Król Artur. Wszystkich ich funkcjonariuszka może spotkać na swej drodze.

Rozgrywka w Hotelu bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach. Gracze mają okazję odwiedzić ponad sto lokacji, prowadzić rozmowy z postaciami niezależnymi, szukać przedmiotów i rozwiązywać zagadki o różnym stopniu trudności. Sterowanie postacią głównej bohaterki odbywa się z wykorzystaniem tradycyjnego interfejsu point'n'click.

Oprawa wizualna gry wykonana została starannie. Na uwagę zasługują zwłaszcza klimatyczne, zamkowe wnętrza i widoki okolic. Atmosferę umiejętnie podkreśla też przyjemna dla ucha ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hotel: 12+

Hotel Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows XP