Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSNDSWii
Okładka A New Beginning (NDS)
OkładkaA New Beginning (NDS)

A New Beginning

A New Beginning: Odrodzenie

A New Beginning jest reprezentantem gatunku klasycznych przygodówek, w pełnym tego słowa znaczeniu, kusząc gracza ręcznie malowanymi tłami oraz zagadkami zmuszającymi szare komórki do zwiększonego wysiłku.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

A New Beginning Premiera

anulowana

NDS Wii

8paź2010

PC

9gru2015

iOS

A New Beginning jest klasyczną, dwuwymiarową przygodówką point-and-click, cechującą się ręcznie rysowaną oprawą graficzną. Za przygotowanie gry odpowiedzialna jest niemiecka firma Daedalic Entertainment, deweloper serii Deponia i wydawca takich produkcji jak Machinarium czy Ankh: Battle of the Gods. Tytuł ukazał się pierwotnie w 2010 roku na komputerach PC, a po kilku latach od premiery doczekał się także konwersji na platformy mobilne z systemem Apple iOS. W planach była także wersja gry na konsole firmy Nintendo (Wii oraz 3DS), która jednak nigdy się nie ukazała.

Fabuła

Fabuła A New Beginning nawiązuje do tragicznych wydarzeń z odległej przyszłości, a konkretnie z roku 2500. Ludzkość znalazła się na skraju zagłady, a jedyną szansą na uratowanie upadającej cywilizacji stało się zorganizowanie podróży w przeszłość po to, aby móc zmienić bieg historii i zapobiec kataklizmom, które miały się wydarzyć. Do wykonania tego zadania wyznaczonych zostaje kilku ochotników. Misja pierwszej grupy naukowców kończy się jednak zupełnym fiaskiem, gdyż przenosi się ona do roku 2050, kiedy to globalnej katastrofie nie można już było zapobiec.

Jak łatwo się domyśleć, właściwa akcja gry przedstawia historię drugiej grupy ekspedycyjnej, której udało się przenieść jeszcze bardziej w przeszłość, bo aż do roku 2008. Główny wątek fabularny wiąże się zaś z postacią naukowca Benta Svenssona, który całkiem niedawno zdecydował się przejść na emeryturę – w opinii jego samego jednak nie w pełni zasłużoną. Mimo intensywnych prac, nie udało mu się bowiem dokończyć dzieła swojego życia, czyli opracować alternatywnej metody pozyskiwania energii. Rozgrywka rozpoczyna się niedługo po tym, jak w posiadłości Benta zjawia się dziewczyna o imieniu Fay, twierdząc, że pochodzi z przyszłości. Ostrzega ona naukowca przed utratą i zmarnowaniem dotychczasowych wyników badań, które mogłyby wpaść w niepowołane ręce. Svensson postanawia zaufać dziewczynie i spróbować dokończyć swój projekt, a poznanie dalszej części tej historii jest już uzależnione wyłącznie od samego gracza.

Mechanika

Podobnie jak w wielu tradycyjnych przygodówkach point-and-click, w grze A New Beginning przemieszczamy się pomiędzy statycznymi lokacjami, zbierając niezbędne przedmioty i rozwiązując kolejne zróżnicowane łamigłówki. W trakcie przygody spotykamy także ponad 30 postaci niezależnych, a z każdą z nich można porozmawiać, uzyskując w ten sposób istotne dla rozwoju fabuły informacje.

Kwestie techniczne

Całość odznacza się estetyczną, ręcznie malowaną oprawą graficzną, zaś kolejne postępy gracza obrazowane są za sprawą ciekawie zrealizowanych scenek przerywnikowych. Warto jednocześnie odnotować, że wersje gry na poszczególne platformy sprzętowe oferują identyczną zawartość, zaś główne różnice sprowadzają się do odmiennego modelu sterowania (tzn. mysz w przypadku pecetów i ekran dotykowy w wypadku platform mobilnych).

Ostatnia modyfikacja 21 lutego 2008

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI A New Beginning

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

A New Beginning: Odrodzenie Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
NDS
Wii
PC
iOS