Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360Wii
Okładka CSI: Crime Scene Investigation: Hard Evidence (PC)

CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas: Niezbite dowody

CSI: Crime Scene Investigation: Hard Evidence

Crime Scene Investigation: Hard Evidence to kolejna, piąta już odsłona serii przygodówek opartych na popularnym, obsypanym nagrodami kryminalnym serialu telewizyjnym pod tytułem CSI: Crime Scene Investigation.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

Okładka CSI: Crime Scene Investigation: Hard Evidence (PC)

producent: Telltale Games

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

25wrz2007

PC X360

15sty2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crime Scene Investigation: Hard Evidence to kolejna, piąta już odsłona serii przygodówek opartych na popularnym, obsypanym nagrodami kryminalnym serialu telewizyjnym pod tytułem CSI: Crime Scene Investigation, w naszym kraju znanym jako Kryminalne zagadki Las Vegas.

Akcja Crime Scene Investigation: Hard Evidence rozgrywa się w stolicy światowego hazardu. Naszym zadaniem jest pomaganie znanym z serialu postaciom (między innymi Gil Grissom, Nick Stokes, Greg Sanders i Catherine Willows), w rozwiązywaniu spraw śledczych. W tym celu musimy przeszukiwać miejsca zbrodni, zbierać dowody rzeczowe, a następnie analizować je w laboratorium przy użyciu zaawansowanych technologii (m.in. porównywanie sekwencji DNA, próbek tworzyw pod mikroskopem, czy ustalanie składu chemicznego różnorakich substancji). Następnie przesłuchujemy podejrzanych, próbujemy ustalić ich powiązania z ofiarą i miejscem zbrodni, by w końcu, po odnalezieniu sprawcy, dokonać aresztowania.

Gra wykonana jest w technologii 3D, pozwalającej na pełną interakcję z otoczeniem i dokładne badanie lokacji. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Ruchy wykonujemy w sposób skokowy. Postępy w śledztwie obrazowane są krótkimi filmikami prezentującymi zakładany w danym momencie przebieg zdarzeń. Pod koniec każdego śledztwa oglądamy natomiast pełną rekonstrukcję zbrodni.

Cała oprawa audiowizualna, łącznie z głosami aktorów wypowiadających kwestie głównych postaci, została przeniesiona z serialu CSI: Crime Scene Investigation, dzięki czemu mamy wrażenie, jakbyśmy naprawdę uczestniczyli w śledztwie prowadzonym przez detektywów z ekipy CSI.

Nowością w porównaniu do poprzednich części cyklu jest wprowadzenie dodatkowego garażu o większej powierzchni, które pozwala na badanie dużych materiałów dowodowych, jak chociażby samochodów. Autorzy uzupełnili również grę o nowe lokacje i laboratoryjne mini-gierki, dzięki czemu czas rozgrywki ulega wydłużeniu. Nieznacznie zmodyfikowano także interfejs użytkownika. Dolny pasek narzędziowy zastąpiony został przez urządzenie PDA.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 262 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas: Niezbite dowody

Klasyfikacja PEGI CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas: Niezbite dowody

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas: Niezbite dowody

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 2.3 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas: Niezbite dowody - recenzja gry
CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas: Niezbite dowody - recenzja gry

Recenzja 31 października 2007, 11:27

Sama gra nie jest zresztą zbyt trudna, do czego sympatycy tej serii powinni się już niestety przyzwyczaić. Grając na domyślnych ustawieniach automatycznie załączonych jest kilka „wspomagaczy”. Dotyczą one między innymi automatycznego wybierania odpowiednich elementów ekwipunku (istnieje tu podział na przedmioty służące do badania/odnajdywania oraz pozyskiwania dowodów), czy oznaczania zbadanych już lokacji. Gra ma stosunkowo liniowy przebieg rozgrywki. Niekiedy jest oczywiście tak, że dostępne lokacje można badać w wybranej przez siebie kolejności, lecz dalsze postępy są zwykle uzależnione od wykonania konkretnych czynności operacyjnych. „Hard Evidence” oferuje zbliżony czas zabawy do swoich poprzedników. Nad każdą ze spraw można spędzić maksimum 2-3 godziny. Jest to uzależnione zarówno od rodzaju wykorzystywanych podpowiedzi, jak i tego, czy pokusimy się o zdobycie dodatkowych bonusów. Jest to nowość, lecz cały mechanizm pozyskiwania tego typu osiągnięć trochę kuleje. Przykładowo, możemy zająć się wyszukiwaniem insektów dla Grissoma. Prowadzi to do wielu paradoksalnych sytuacji. Okazuje się bowiem, iż każda lokacja gry, nawet luksusowy apartament hotelu, jest zarobaczona. Fajniejsze są premie za spostrzegawczość, przydzielane za przyglądanie się tym obiektom, które nie pomogą nam w dalszym toku śledztwa, ale w teorii mogły zawierać istotne dla śledztwa dowody (np. kuchenny zlew, czy kontener na śmieci).

PC
X360
Wii