Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360WiiPS3PC3DS
Okładka NCIS (X360)
OkładkaNCIS (X360)

NCIS

Gra przygodowa stworzona na podstawie serialu o agentach, którzy prowadzą dochodzenia dotyczące przestępstw powiązanych z Marynarką Wojenną lub Piechotą Morską. Gracz wciela się w poszczególne postacie znane ze srebrnego ekranu i przeprowadza kolejne etapy śledztwa.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV | PlayStation Move

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NCIS to gra przygodowa o grupie agentów, którzy prowadzą śledztwa dotyczące przestępstw związanych z Marynarką Wojenną Stanów Zjednoczonych i Piechotą Morską. Produkcja stworzona przez firmę Ubisoft jest oparta na serialu pod tym samym tytułem (w Polsce znanym jako Agenci NCIS).

Gra została podzielona na cztery odrębne, ale powiązane ze sobą epizody, w których pomagamy grupie agentów znanych ze srebrnego ekranu w przeprowadzeniu skomplikowanych dochodzeń. W każdym z zadań odwiedzamy inne zakątki Ameryki, a nawet wyruszamy w podróż po świecie. Grupa musi uporać się ze skomplikowanymi sprawami: morderstwami, aktami szpiegostwa oraz terroryzmu.

Podczas rozgrywki wcielamy się w różnych bohaterów i przeprowadzamy kolejne etapy dochodzenia. Poszczególne postacie zajmują się innymi aspektami pracy agenta: Ziva David oraz Tony DiNozzo badają miejsca zbrodni, Abyy przeprowadza analizy, a Ducky wykonuje autopsje zwłok. W grze nie brakuje też przesłuchań świadków, w których specjalizuje się Gibbs, czy wykorzystania śledzenia satelitarnego (specjalność McGee).

Twórcy gry postanowili zrealizować większość z powyższych czynności w formie minigierek, dialogów i scen zręcznościowo-logicznych. Rozwiązując sprawy musimy pomyśleć i powiązać ze sobą fakty. Oprócz tego, możemy zajrzeć za kulisy NCIS i zaprzyjaźnić się z serialowymi bohaterami. Produkcja jest bardzo intuicyjna w obsłudze, więc poradzą sobie z nią wszystkie osoby, które pragną dołączyć do grupy agentów.

Warto dodać, że gra powstała przy udziale aktorów znanych z telewizji i korzysta z ich wizerunków. Ponadto, scenariusze nowych spraw zostały napisane przy wsparciu twórców serialu. Oprawa graficzna NCIS nie jest wybitna, ale prezentuje się przyzwoicie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NCIS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

NCIS Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 3 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PS3
X360
PC
Wii
3DS