Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2007, 21:17

autor: Maciej Myrcha

A New Beginning - klasyczna przygodówka z oferty Daedalic Entertainment

Ponad tydzień temu informowaliśmy Was, iż na tegorocznych targach Games Convention odbywających się w Lipsku, niemiecka firma wydawniczo developerska, Daedalic Entertainment zaprezentuje kolejną odsłonę serii Ankh oraz tajemniczą grę przygodową, o której nie wiadomo było nic więcej. Aż do teraz. I są to wiadomości znacznie bardziej rozległe niż informacja o docelowych platformach.

Ponad tydzień temu informowaliśmy Was, iż na tegorocznych targach Games Convention odbywających się w Lipsku, niemiecka firma wydawniczo developerska, Daedalic Entertainment zaprezentuje kolejną odsłonę serii Ankh oraz tajemniczą grę przygodową, o której nie wiadomo było nic więcej. Aż do teraz. I są to wiadomości znacznie bardziej rozległe niż informacja o docelowych platformach, na które gra jest przeznaczona.

A New Beginning - klasyczna przygodówka z oferty Daedalic Entertainment - ilustracja #1

A New Beginnig, bo taki właśnie tytuł nosi wspomniana gra, jest reprezentantką klasycznych przygodówek, w pełnym tego słowa znaczeniu, kuszących graczy ręcznie malowanymi tłami oraz zagadkami zmuszającymi szare komórki do zwiększonego wysiłku. Akcja gry rozpoczyna się w roku 2500. Ludzkość stoi na skraju zagłady a jedyną nadzieją na uratowanie naszego gatunku jest wysłanie niewielkiej grupy śmiałków w przeszłość, aby zapobiegli katastrofie zanim będzie za późno. Pierwsza ekspedycja wysłana w roku 2050 okazała się spóźniona, jednak dwóm podróżnikom w czasie udało się cofnąć do roku 2008, gdzie toczy się właściwa rozgrywka.

A New Beginning - klasyczna przygodówka z oferty Daedalic Entertainment - ilustracja #2

W czasach nam współczesnych, bioinżynier Bent Svensson właśnie odszedł na emeryturę. Jednak sfrustrowany naukowiec nie potrafi cieszyć się z tego powodu - całe życie poświęcił badaniom nad stworzeniem rewolucyjnego paliwa biologicznego. Niestety, nie potrafił zrealizować swojego marzenia. Dodatkowo obsesja, w którą popadł, zniszczyła nie tylko jego zdrowie ale także relacje z resztą rodziny. Pewnego dnia w domu Benta zjawia się młoda dziewczyna imieniem Fay, twierdząc, iż pochodzi z przyszłości niszczonej przez globalne ocieplenie. Jak można się domyśleć, ratunek ludzkości zależy od emerytowanego naukowca i wyników jego badań, które mogą wpaść w niepowołane ręce.

A New Beginning oprócz wciągającej fabuły, pełnej wyzwań, zagadek i zwrotów akcji, oferuje ponad 30 postaci niezależnych oraz szczegółowe lokacje rozsiane po całym świecie. Gra powinna ukazać się w drugiej połowie przyszłego roku, na PC, NDS oraz Wii.