Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2012, 14:05

autor: Adrian Werner

Risen 2: Mroczne wody z bogatą edycją standardową

Firma Cenega Poland zdradziła jak prezentować się będzie standardowe wydanie gry Risen 2: Mroczne wody. W pudełku znajdzie się m.in. soundtrack i mapa.

Risen 2: Mroczne wody z bogatą edycją standardową - ilustracja #1

Kilka dni temu firma Cenega Poland ujawniła zawartość Edycji Kolekcjonerskiej jednego z najbardziej wyczekiwanych RPG-ów tego roku, czyli Risen 2: Mroczne wody. Teraz rodzimy dystrybutor zdradził wreszcie jak prezentować się będzie standardowe wydanie gry i trzeba przyznać, że zaoferuje ono sporo ciekawych atrakcji.

W pudełku poza samą grą i instrukcją znajdziemy:

 • Płytę CD ze ścieżką dźwiękową z gry;
 • Mapę świata w formacie A1, a po jej drugiej stronie plakat;
 • Obszerny drukowany poradnik.

Cenega nie zapomina też o osobach, które nabędą grę za pośrednictwem platformy dystrybucji elektronicznej MUVE Digital. Do tej edycji dołączone zostaną cyfrowe wydania ścieżki dźwiękowej i poradnika.

Zamawiając Risen 2: Mroczne wody przed premierą otrzymamy za darmo dodatek zatytułowany Wyspa Skarbów. W nim wyruszymy na poszukiwania zaginionego kufra kapitana Stalowobrodego. Za ukończenie tej przygody otrzymamy w nagrodę dostępny jedynie w tym rozszerzeniu Legendarny Przedmiot, który na stałe podniesie statystyki postaci. Po premierze gry DLC będzie można nabyć oddzielnie za równowartość 8 euro (około 34 zł) lub 800 Punktów Microsoftu.

Szykowane jest również drugie DLC nazwane Ubranie pirata. Dodatek dostępny będzie wyłącznie w sklepie MUVE.PL przy zamówieniach edycji standardowej (także w wersji cyfrowej), kolekcjonerskiej oraz wszystkich edycji konsolowych. Rozszerzenie wzbogaci ekwipunek postaci o pięć podnoszących statystyki przedmiotów:

 1. Ubranie pirata – Twardziel +10, Kuloodporny + 5;
 2. Pirackie buty z cholewą – Twardziel +5, Kuloodporny +5;
 3. Piracki kapelusz – Twardziel +5, Kuloodporny +5, Złotousty +54;
 4. Pistolet oficera – Pistolety +15;
 5. Pierścień mędrca – Bonus chwały +5%.

Po premierze gry Ubranie pirata będzie można nabyć samodzielnie za równowartość 2,99 euro (niecałe 13 zł) lub 240 Punktów Microsoftu.

Pecetowy Risen 2 trafi na półki polskich sklepów 27 kwietnia tego roku. Natomiast edycje na konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360 ukażą się prawdopodobnie w maju tego roku. Na wszystkich platformach wybierzemy między polską i angielską wersją językową.

 1. Risen 2: Mroczne wody - graliśmy w pirackiego Gothica! (zapowiedź)
 2. Polska strona o Risen 2: Dark Waters
 3. Oficjalna strona Risen 2: Dark Waters