Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lucius (PC)
OkładkaLucius (PC)

Lucius PC

Utrzymana w klimatach horroru gra przygodowa, nawiązująca do kultowej serii filmowej Omen. Tytuł jest debiutem niezależnego studia Shiver Games. W grze wcielamy się w postać tytułowego chłopca imieniem Lucius, urodzonego 6 czerwca 1966 roku.

Przygodowe | horror | indie

Lucius Premiera PC

26października2012

pudełko PL

20lutego2013

producent: Shiver Games wydawca: Lace Mamba Global wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Lucius to pierwsza gra studia Shiver Games, za której wydanie odpowiada Lace Mamba Global, firma posiadająca w swoim portfolio sporą ilość przygodówek. Tytuł ten jest jednak dość nietypowy, bowiem głównym celem gry jest finezyjne uśmiercanie mieszkańców pewnej posiadłości.

W grze wcielamy się w postać Luciusa, chłopca urodzonego szóstego czerwca 1966 roku, który w wieku sześciu lat zaczyna okazywać swoje prawdziwe oblicze. Okazuje się bowiem, że diabeł skaził duszę tego niewinnego dziecka. Naszym głównym zadaniem staje się pokazanie, że tej kwintesencji zła nikt, ani nic nie jest w stanie powstrzymać.

Lucius to gra przygodowa, w której polem naszych działań staje się wielka rezydencja, a rozgrywka polega na aranżowaniu śmiertelnych pułapek na jej mieszkańców, przy pomocy przedmiotów codziennego użytku. Domownicy powinni ginąć w taki sposób, żeby ich śmierć wyglądała na zwykły wypadek i nikt nie zaczął podejrzewać niewinnego sześciolatka. Lucius za to z każdą kolejną ofiarą otrzymuje nową nadprzyrodzoną zdolność, która pomaga mu osiągnąć cel jeszcze łatwiej i w coraz bardziej wyszukany sposób - kontrolowanie umysłów czy przesuwanie przedmiotów to tylko początek. Ponadto wraz z postępem gry odkrywamy tajemnice rodziny mieszkającej w posiadłości oraz to, w jaki sposób zetknęła się ona z siłami z piekła rodem.

Gra została okraszona dość ubogą w detale trójwymiarową grafiką, która potrafi za to zaskoczyć cieszącą oko grą świateł.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 501 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Lucius cena w dniu premiery: 44,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Lucius

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Lucius Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512MB (GeForce 8800 GTS lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/Windows 7