Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 listopada 2018, 14:45

Premiera Assassin's Creed Rebellion

Dziś oficjalnie debiutuje Assassin's Creed Rebellion, czyli poboczna odsłona popularnego cyklu firmy Ubisoft przeznaczona na urządzenia mobilne. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play.

ASSASSIN'S CREED REBELLION W SKRÓCIE:
  • Producent: Behaviour Interactive Studio;
  • Wydawca: Ubisoft;
  • Gatunek: hybryda strategii i gry RPG;
  • Platformy docelowe: iOS, Android.

Co można robić podczas przedłużającej się podróży pociągiem lub autobusem? Jeśli jedną z pierwszych rzeczy, o której pomyśleliście, było „wyciągnąć telefon i poprowadzić swoje własne bractwo asasynów”, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Dziś na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS oficjalnie debiutuje Assassin's Creed Rebellion, czyli zapowiedziana w czerwcu ubiegłego roku poboczna odsłona kultowego cyklu firmy Ubisoft, będąca strategią okraszoną elementami RPG. Wcześniej tytuł był dostępny w ramach tzw. „soft launchu” w wybranych krajach, lecz dopiero teraz mogą się nim cieszyć zainteresowane osoby z całego świata. Produkcja jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play). Niestety, nie posiada ona polskiej wersji językowej.

Z okazji premiery w sieci pojawił się nowy zwiastun Assassin's Creed Rebellion. Można go obejrzeć poniżej.

Za Assassin's Creed Rebellion odpowiada studio Behaviour Interactive, które wcześniej stworzyło między innymi mobilne Westworld i współpracowało z firmą Bethesda przy Fallout Shelter. Podobieństwa między tymi trzema produkcjami są dość wyraźne. W debiutującym dziś tytule przenosimy się do XV-wiecznej Hiszpanii i naszym zadaniem jest rozwój twierdzy, a także szkolenie i prowadzenie podczas różnych misji niewielkiej drużyny asasynów. W trakcie zadań możemy zyskać nowych rekrutów lub surowce. Ponadto w trakcie przygody spotkamy znanych z dużych gier bohaterów, takich jak Ezio czy Machiavelli. Wszystko to zostało okraszone dość specyficznym stylem wizualnym.

Ta sympatycznie wyglądająca gromadka może spuścić niezły łomot. - Premiera Assassin's Creed Rebellion - wiadomość - 2018-11-22
Ta sympatycznie wyglądająca gromadka może spuścić niezły łomot.

W serwisie Metacritic pojawiły się już pierwsze recenzje Assassin's Creed Rebellion. Serwis Vandal wystawił grze ocenę 7,5/10. Dziennikarz zwrócił uwagę, że tytuł wyraźnie opiera się na mikropłatnościach, a poziom trudności może być momentami zbyt wygórowany, lecz ostatecznie obcowanie z nim sprawia przyjemność. Z kolei opinia Multiplayer.it została podsumowana notą 7/10.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej