Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Westworld (iOS)

Westworld

Połączenie strategii ekonomicznej i symulacji, oparte na popularnym filmie i serialu Westworld.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | zagraj za darmo | western | seriale TV | 2D

Gra przestała działać 16 kwietnia 2019

Okładka Westworld (iOS)

data premiery gry:

21cze2018

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Westworld jest przeznaczoną wyłącznie na urządzenia mobilne adaptacją popularnego serialu z 2016 roku i filmu z 1973 roku, stworzoną w wyniku współpracy firmy Warner Bros. Interactive i studia Behaviour Interactive, znanego przede wszystkim z sieciowego Dead by Daylight. Współtworzyli oni również popularny spin-off serii Fallout, zatytułowany Fallout Shelter. Produkcja jest dostępna za darmo.

Fabuła

Delos – bajecznie bogata korporacja będąca pionierem na polu rozrywki i robotyki – stworzyła nowoczesny „park zabaw”, w którym goście mogą przenieść się np. na Dziki Zachód. Czeka tam na nich mnóstwo atrakcji: wypasanie bydła, wizyty w saloonach, towarzystwo pięknych kurtyzan, a nawet pojedynki z rewolwerowcami. Odwiedzającym nie może stać się jednak żadna krzywda, gdyż są oni „obsługiwani” przez androidy, zwane „hostami”, mające zapewnić najwyższy standard zabawy. Aby wszystko działało jak w zegarku, niezbędna jest wykwalifikowana kadra zarządzająca. Nikt nie chciałby przecież, by nieuważny pracownik doprowadził do buntu androidów. Dlatego też umiejętności kolejnych rekrutów są testowane przez specjalny symulator. Swoją wartość musi również udowodnić kierownictwu Delos bohater sterowany przez gracza.

Mechanika

Rozgrywka w Westworld z grubsza przypomina tę znaną z Fallout Shelter, zatem stanowi połączenie strategii ekonomicznej i symulacji. Najpierw trzeba zaplanować swój park – zbudować odpowiednie przybytki i laboratoria, w których można odkrywać nowe technologie. Tak przygotowany teren należy następnie wypełnić androidami. W grze jest ich przeszło 170 rodzajów i każdy z nich lepiej sprawdza się przy różnych atrakcjach. Roboty można również personalizować i ulepszać, by jeszcze lepiej realizowały swoje zadania. Na samym stworzeniu „hostów” zabawa się jednak nie kończy. Do zadań nadzorcy należy także odpowiednie dopasowywanie robotów do odwiedzających, w zależności od tego, jakiego typu rozrywki poszukują.

Zapewnienie rozrywki to jednak zaledwie jedna strona medalu. Androidy stworzone przez naukowców Delos potrafią być bowiem nieprzewidywalne. Dlatego niezbędne jest stałe sprawdzanie stanu ich SI. Robi się to za pomocą serii pytań, typu „Czy kiedykolwiek chciałeś kogoś skrzywdzić?” lub „Czy kwestionujesz rzeczywistość, w jakiej żyjesz?”. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, usterka w „umyśle” robota musi zostać wyeliminowana. W razie zaniedbania tej kwestii może dojść do buntu, co nie skończy się zbyt dobrze zarówno dla gości, jak i pozostałych pracowników parku rozrywki.

Kwestie techniczne

Westworld na Androida i iOS posiada kreskówkową, dwuwymiarową grafikę. Podobnie jak w przypadku Fallout Shelter, mapa parku rozrywki ukazana jest z perspektywy bocznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu widać na niej nie tylko to, co dzieje się na powierzchni, ale również podziemia, w których znajdują się biura, laboratoria i warsztaty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 1,5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Westworld

12+

Mobilne Westworld usunięte z dystrybucji w App Store i Google Play
Mobilne Westworld usunięte z dystrybucji w App Store i Google Play

wiadomość17 stycznia 2019

Mobilna strategia Westworld została usunięta z dystrybucji. Najpewniej jest to element ugody, jaką Behaviour Interactive zawarło z firmą Bethesda, która oskarżała twórców o skopiowanie Fallout Shelter.

Współscenarzysta epizodów Half-Life'a 2 wraca do Valve, Bethesda dogaduje się z Warner Bros. i inne wieści
Współscenarzysta epizodów Half-Life'a 2 wraca do Valve, Bethesda dogaduje się z Warner Bros. i inne wieści

wiadomość4 stycznia 2019

Dziś piszemy o polubownym zakończeniu sporu o Westworld między Bethesdą a studiem Behavior Interactive i Warner Bros. Interactive Entertainment, powrocie scenarzysty cyklu Portal i obu epizodów Half-Life'a 2 do firmy Valve Software, kolejnym gameplayu z RAGE 2 oraz przeciekach dotyczących nowych operatorów zmierzających do Rainbow Six: Siege. Witajcie w wieściach ze świata.

Oculus vs. ZeniMax - ciąg dalszy, sukces H1Z1 na PS4 i inne wieści
Oculus vs. ZeniMax - ciąg dalszy, sukces H1Z1 na PS4 i inne wieści

wiadomość29 czerwca 2018

Dziś piszemy o ciągu dalszym konfliktu między Oculusem VR a firmą ZeniMax, odpowiedzi Warner Bros. na zarzuty Bethesdy o użycie kodu źródłowego Fallout Shelter w Westworld oraz popularności H1Z1 na PlayStation 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bethesda pozywa twórców Westworld za kradzież kodu Fallout Shelter
Bethesda pozywa twórców Westworld za kradzież kodu Fallout Shelter

wiadomość23 czerwca 2018

Firma Bethesda wytoczyła proces koncernowi Warner Bros. i zespołowi Behaviour Interactive. Wydawca zarzuca im, że mobilna strategia Westworld wykorzystuje kod gry Fallout Shelter.

Egranizacja Westworld debiutuje na rynku
Egranizacja Westworld debiutuje na rynku

wiadomość21 czerwca 2018

Z drobnym opóźnieniem na urządzeniach z systemem Android i iOS zadebiutowało Westworld – strategia ekonomiczna na podstawie popularnego serialu HBO. Tytuł dostępny jest w modelu free-to-play.

AND
iOS