Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 stycznia 2019, 09:40

autor: Adrian Werner

Mobilne Westworld usunięte z dystrybucji w App Store i Google Play

Mobilna strategia Westworld została usunięta z dystrybucji. Najpewniej jest to element ugody, jaką Behaviour Interactive zawarło z firmą Bethesda, która oskarżała twórców o skopiowanie Fallout Shelter.

Serwery zostaną zamknięte w kwietniu. - Mobilne Westworld usunięte z dystrybucji w App Store i Google Play - wiadomość - 2019-01-17
Serwery zostaną zamknięte w kwietniu.
WESTWORLD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Behaviour Interactive
  2. Wydawca: Warner Bros.
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Data premiery: 21 czerwca 2018 r.

Gra Westworld, czyli mobilna strategia bazująca na marce popularnego serialu telewizyjnego, została usunięta z dystrybucji w Google Play i App Store. Osoby, które pobrały ją wcześniej, mogą kontynuować zabawę, ale tylko do 16 kwietnia, kiedy to serwery zostaną wyłączone.

Autorzy usunęli już możliwość zakupu dodatkowej wirtualnej waluty. Środki nabyte wcześniej należy wykorzystać do 16 kwietnia. Odpowiedzialne za grę studio Behaviour Interactive nie podało przyczyn porzucenia gry, ale najpewniej jest to jeden z warunków niedawnej ugody z firmą Bethesda.

Behaviour Interactive zostało w 2014 roku zatrudnione do opracowania Fallout Shelter wspólnie z wewnętrznym zespołem Bethesdy. Według tamtego kontraktu, cały kod stworzony w trakcie produkcji tego tytułu jest własnością wydawcy.

Mobilne Westworld było praktycznie kalką Fallout Shelter. Samo w sobie nie byłoby to powodem do problemów dla Behaviour Interactive, ale gra posiadała nawet takie same błędy techniczne, co sugerowało, że przy jej tworzeniu wykorzystano kod z poprzedniego projektu. Bethesda szybko skierowała więc sprawę do sądu.

Dwa tygodnie temu obie firmy ogłosiły, że zawarły ugodę. Nie poznaliśmy jej warunków, ale fakt, że kilkanaście dni później poinformowano o planowanym zamknięciu Westworld raczej nie jest przypadkiem.

Przypomnijmy na koniec, że gra ukazała się 21 czerwca ubiegłego roku, w wersjach na systemy iOS i Android. Produkcja korzystała z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Oficjalna strona gry