Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2019, 16:05

Współscenarzysta epizodów Half-Life'a 2 wraca do Valve, Bethesda dogaduje się z Warner Bros. i inne wieści

Dziś piszemy o polubownym zakończeniu sporu o Westworld między Bethesdą a studiem Behavior Interactive i Warner Bros. Interactive Entertainment, powrocie scenarzysty cyklu Portal i obu epizodów Half-Life'a 2 do firmy Valve Software, kolejnym gameplayu z RAGE 2 oraz przeciekach dotyczących nowych operatorów zmierzających do Rainbow Six: Siege. Witajcie w wieściach ze świata.

Koniec sporu między Bethesdą a Behavior Interactive i Warner Bros. Entertainment

Konflikt o Westworld zakończył się bez większej afery. - Współscenarzysta epizodów Half-Life'a 2 wraca do Valve, Bethesda dogaduje się z Warner Bros. i inne wieści - wiadomość - 2019-01-04
Konflikt o Westworld zakończył się bez większej afery.

Pod koniec czerwca ubiegłego roku firma Bethesda pozwała studio Behavior Interactive i Warner Bros. Entertainment. Poszło o mobilną „egranizację” filmu i serialu Westworld, która miała ponoć wykorzystywać kod źródłowy popularnej strategii ekonomicznej Fallout Shelter. Spór toczył się niecałe pół roku. 12 grudnia do sądu federalnego wpłynęło zawiadomienie (via Polygon), że sprawa została rozstrzygnięta polubownie. Szczegóły porozumienia nie są znane. Wiadomo jedynie, że obie strony poniosą własne koszta, a Bethesda wycofała swoje roszczenia z zastrzeżeniem, że nie będzie ich już więcej wysuwała.

Erik Wolpaw powrócił do Valve

W ubiegłe lato informowaliśmy o powrocie do firmy Valve Jaya Pinkertona, osoby odpowiedzialnej między innymi scenariusze gry Portal 2 i cyklu Left 4 Dead. Wygląda jednak na to, że nie tylko on zdecydował się na ponowne zatrudnienie u giganta z Bellevue. Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, na liście płac karcianki Artifact znalazł się Erik Wolpaw, czyli współtwórca dialogów do serii Portal, a także obu epizodów Half-Life'a 2, który opuścił korporację w 2017 roku. Fakt ten potwierdził zarówno sam Gabe Newell, jak i Tyler McVicker, czyli osoba prowadząca kanał Valve News Network.

Erik Wolpaw (z prawej) ma spore zasługi dla Valve. - Współscenarzysta epizodów Half-Life'a 2 wraca do Valve, Bethesda dogaduje się z Warner Bros. i inne wieści - wiadomość - 2019-01-04
Erik Wolpaw (z prawej) ma spore zasługi dla Valve.

Nie wiadomo na razie, czy powrót tych dwóch twórców do Valve to przygotowania do powrotu któreś ze starszych marek. Nie zmienia to jednak faktu, że tego typu informacje wzbudzają nadzieje w graczach, którzy wciąż wierzą, że kiedyś ujrzą Half-Life'a 3.

Nowy gameplay z RAGE 2

W serwisie YouTube na kanale Quake ChampionsPRO pojawił się nowy gameplay z RAGE 2, czyli sequela strzelanki id Software z 2010 roku, za który odpowiedzialne jest studio Avalanche. Trwa on niecałe czternaście minut i jest opatrzony komentarzem twórców. Pełno w nim wybuchów i szalonych strzelanin. Dokładnie można przyjrzeć się chociażby nowej mechanice, Overdrive. Można ją aktywować po dokonaniu odpowiedniej liczby eliminacji i znacznie zwiększa ona umiejętności bohatera.

RAGE 2 ukaże się 14 maja na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Na komputerach tytuł najprawdopodobniej będzie dostępny wyłącznie na platformie Bethesda.net.

Przecieki dotyczące nowych operatorów w Rainbow Six: Siege

Na forum ReserEra użytkownik ukrywający się pod pseudonimem Komora, powołując się na źródło wewnątrz branży, opublikował przecieki dotyczące nowych operatorów, którzy pojawią się w pierwszym sezonie czwartego roku wsparcia sieciowej strzelanki Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Według niego, Ubisoft szykuje bohaterów rodem z Australii – atakującego Gridlocka korzystającego z urządzenia o nazwie red web tracker służącego do alarmowania przed pobliskimi wrogami oraz obrończynię Mozzie, która będzie mogła przejmować kontrolę nad dronami przeciwników. Ponadto zmian ma doczekać się mapa Kanal.

Rewelacje o australijskich operatorach potwierdza screen wrzucony na Reddicie. Choć nie jest on najwyższej jakości, prezentuje on wygląd potencjalnie nadchodzących postaci.

Kolejni operatorzy w Rainbow Six: Siege najprawdopodobniej będą pochodzili z Australii. / Źródło: Reddit - Współscenarzysta epizodów Half-Life'a 2 wraca do Valve, Bethesda dogaduje się z Warner Bros. i inne wieści - wiadomość - 2019-01-04
Kolejni operatorzy w Rainbow Six: Siege najprawdopodobniej będą pochodzili z Australii. / Źródło: Reddit

Oczywiście póki nie otrzymamy oficjalnej zapowiedzi trudno przyjmować te informacje jako pewnik. Na ich potwierdzenie lub zaprzeczenie nie powinniśmy jednak czekać zbyt długo. Pierwszy sezon czwartego roku wsparcia powinien wystartować w marcu. Przepustki na niego można już kupować w sklepach Uplay, PlayStation Store oraz Microsoft Store.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. RemiLore
 2. Aion: Legions of War
 3. SUCCUBUS
 4. Pavlov VR
 5. OrbusVR
 6. JackQuest: Tale of the Sword
 7. Bright Memory
 8. Heroes of the Storm

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. SUCCUBUS zwiastun #1
 2. RemiLore zwiastun #1
 3. OrbusVR zwiastun #1
 4. Double Cross zwiastun #1
 5. SYNTHETIK zwiastun #1
 6. Asdivine Hearts 2 zwiastun #1
 7. Spider-Man: The Silver Lining zwiastun na premierę
 8. Equilinox zwiastun na premierę
 9. Dragon Quest Builders 2 zwiastun #1
 10. Big Bash Boom zwiastun #1
 11. Atari Flashback Classics zwiastun #1