Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCSwitchXONE
Okładka RemiLore (PC)

RemiLore

RemiLore: Lost Girl in the Lands of Lore

Hack’n’slash z elementami roguelike, w którym trafiamy do fantastycznego świata Ragnoah i przemierzamy go samotnie lub w kooperacji z drugim graczem. Wcielając się w Remi, której towarzyszy magiczna (i mówiąca) księga Lore, stawiamy czoła armii złowrogich golemów.

RPG | fantasy | hack'and'slash | roguelike | widok izometryczny | na 2 osoby | indie | kooperacja | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka RemiLore (PC)

producent: PixelLore

wydawca: Nicalis

Strona oficjalna

data premiery gry:

26lut2019

PS4 XONE Switch

4wrz2019

PC

RemiLore to hack’n’slash wzbogacony o elementy zaczerpnięte z produkcji typu roguelike. Tytuł jest efektem współpracy dwóch niezależnych studiów deweloperskich z Korei Południowej, czyli PixelLore (w którego portfolio można znaleźć survivalowe Subterrain) oraz REMIMORY.

Fabuła

Historia opowiedziana w grze RemiLore koncentruje się na dwóch bohaterkach – Remi będącej zwyczajną uczennicą oraz Lore, czyli przebudzonej przez nią, mówiącej księdze, która określa się mianem mistrzyni magii. Dziewczyna i jej nietypowa towarzyszka trafiają do fantastycznego świata Ragnoah, najechanego przez złowrogie golemy. Zadaniem protagonistek jest przede wszystkim znalezienie wyjścia z tej krainy (o ile takowe w ogóle istnieje). Po drodze muszą jednak stawić czoła maszynom, a także poznać tajemniczą Choux, czyli androidkę próbującą położyć ręce na Lore.

Mechanika

W RemiLore akcję ukazano w rzucie izometrycznym. Przemierzając generowane proceduralnie lokacje (które odwiedzamy w różnych porach roku), zajmujemy się przede wszystkim walką z licznymi adwersarzami – wśród nich znajdziemy zarówno szeregowych nieprzyjaciół występujących w ilościach hurtowych, jak i potężnych bossów. W starciach z nimi robimy użytek z ponad dwustu rodzajów broni białej, szerokiego wachlarza zaklęć bojowych oraz specjalnych zdolności zapewnianych przez Lore. Chcąc zmaksymalizować swoje szanse na zwycięstwo, musimy łączyć ataki w widowiskowe kombinacje. Ponadto w miarę postępów odblokowujemy nowe kostiumy dla protagonistki.

Tryby gry

W RemiLore można grać nie tylko w pojedynkę, lecz także w trybie współpracy – drugi gracz przejmuje w nim kontrolę nad wyżej wspomnianą Choux.

Kwestie techniczne

RemiLore posiada barwną, trójwymiarową grafikę utrzymaną w mangowej stylistyce. Zmagania toczą się w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, przy akompaniamencie dynamicznego soundtracku. Ponadto kwestie dialogowe zostały udźwiękowione po japońsku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do RemiLore

Wymagania wiekowe RemiLore

12+

Wymagania sprzętowe RemiLore

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 550 MB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE
Switch