Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2018, 09:08

autor: Adrian Werner

Pecetowe RAGE 2 pominie Steam na rzecz klienta Bethesda.net?

Pojawienie się opcji pre-orderu na oficjalnej stronie RAGE 2 wywołało spekulacje, że podobnie jak było to w przypadku Fallouta 76, wydanie pecetowe pominie Steama i działać będzie jedynie przez klienta Bethesdy.

Jeśli spekulacje się potwierdzą, to zwolennicy posiadania całej cyfrowej biblioteki w jednym serwisie nie będą zadowoleni. - Pecetowe RAGE 2 pominie Steam na rzecz klienta Bethesda.net? - wiadomość - 2018-12-09
Jeśli spekulacje się potwierdzą, to zwolennicy posiadania całej cyfrowej biblioteki w jednym serwisie nie będą zadowoleni.

Ostatnich kilkanaście godzin było intensywnych dla graczy czekających na postapokaliptycznego FPS-a RAGE 2. Podczas gali The Game Awards 2018 wypuszczono nowy zwiastun i ujawniono datę premiery. Natomiast teraz dowiedzieliśmy się, że na PC gra może ominąć Steama i być dostępna tylko przez klienta firmy Bethesda.

Spekulacje te spowodowała oficjalna strona RAGE 2. Po tym, jak wczoraj podano datę premiery, pojawiła się na niej możliwość złożenia pre-orderu nie tylko wydań pudełkowych, ale również edycji cyfrowych. Przy tej drugiej opcji w przypadku PC odsyłani jesteśmy tylko do własnego sklepu Bethesdy. Współgra to z wcześniejszym pominięciem Steama we wszystkich notkach prasowych i materiałach wideo. W tym serwisie nie ma również innych nadchodzących produkcji tego wydawcy, takich jak Doom Eternal (choć tutaj jest cień nadziei, że to ulegnie zmianie), podczas gdy np. Far Cry: New Dawn czy The Outer Worlds pojawiły się tam zaraz po oficjalnym ujawnieniu.

Oczywiście, na razie są to tylko spekulacje. Możliwe, że wydawca chce tylko zwiększyć przedsprzedaż we własnym sklepie, a gra za jakiś czas pojawi się w serwisie Steam. Warto jednak pamiętać, że Fallout 76 również dostępny jest na PC tylko przez klienta Bethesdy i na razie nie zanosi się, aby miało to ulec zmianie. Oczywiście, z drugiej strony podobnie było w przypadku Fallout Shelter, a po pewnym czasie gra mimo to trafiła na Steama.

RAGE 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra ukaże się 14 maja 2019 roku i zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Warto wspomnieć, że wczoraj poza datą premiery dowiedzieliśmy się również, że w grze zabraknie multiplayera, gdyż autorzy chcą całą uwagę poświęcić kampanii dla pojedynczego gracza. Możliwe za to, że produkcja otrzyma wsparcie dla modów, ale jeśli tak się stanie, to nastąpi to dopiero w jakiś czas po premierze.

Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do pierwszej części serii, za RAGE 2 nie odpowiada studio id Software. Ten zespół jedynie pomaga w produkcji, ale większość prac powierzono Avalanche Studios, znanemu z serii Just Cause. Projekt powstaje także na silniku Apex autorstwa drugiego z tych deweloperów.

  1. Oficjalna strona Rage 2
  2. RAGE 2 – kompendium wiedzy
  3. Graliśmy w Rage 2 – Doom w postapokaliptycznej piaskownicy