Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2018, 10:53

autor: Osti

Bethesda być może udostępni Doom Eternal na Steamie

Przedstawiciele Bethesdy podczas QuakeConu stwierdzili, że nieobecność gry Fallout 76 na Steamie wcale nie świadczy o tym, że kolejne produkcje firmy również podzielą ten los. Możliwe, że Doom Eternal pojawi się w systemie cyfrowej dystrybucji firmy Valve.

Przyzwyczajeni do Steama gracze nie są zbyt przychylni osobnym launcherom, takim jak Bethesda.net. - Bethesda być może udostępni Doom Eternal na Steamie - wiadomość - 2018-08-13
Przyzwyczajeni do Steama gracze nie są zbyt przychylni osobnym launcherom, takim jak Bethesda.net.

Wiceprezes Bethesdy ds. marketingu i PR-u, Pete Hines, zauważył podczas trwającego właśnie QuakeConu, że firma nie zapowiedziała premiery kolejnych swoich gier wyłącznie na platformie Bethesda.net. Fallout 76 rzeczywiście nie pojawi się na Steamie, ale nie znaczy to, że tak samo będzie z innymi grami amerykańskiego wydawcy.

Hines nie wyklucza, że Doom Eternal będzie można zakupić na Steamie. Ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła. Nie wiadomo też, kiedy możemy się jej spodziewać.

„Być na Steamie, czy nie być…”. - Bethesda być może udostępni Doom Eternal na Steamie - wiadomość - 2018-08-13
„Być na Steamie, czy nie być…”.

Zdaniem Hinesa, decyzja o publikacji Fallout 76 na PC wyłącznie za pośrednictwem platformy Bethesda.net wynika z online’owego charakteru gry. Deweloperzy chcą sobie zapewnić jak najlepszy kontakt ze społecznością graczy, a to może być zagwarantowane jedynie przez brak pośredników, takich jak Valve ze swoim Steamem. Dzięki korzystaniu z własnej platformy, Bethesda będzie miała również bezpośredni wpływ na zawartość gry i doświadczenia użytkowników.

Pociągnięty za język, pracownik firmy nie wyklucza, że także Fallout 76 ostatecznie wyląduje na Steamie. Z całą pewnością jest to możliwe, biorąc choćby pod uwagę fakt, że podobnej decyzji doczekały się choćby The Elder Scrolls Online i The Elder Scrolls: Legends.

Być może Fallout 76 w jakiś czas po premierze doczeka się publikacji na Steamie. - Bethesda być może udostępni Doom Eternal na Steamie - wiadomość - 2018-08-13
Być może Fallout 76 w jakiś czas po premierze doczeka się publikacji na Steamie.

Doom Eternal to pełnoprawna kontynuacja gry Doom z 2016 roku, a więc świetnie przyjętego przez krytyków i graczy restartu legendarnego cyklu FPS-ów. Premiera gry zaplanowana jest na rok 2019. Tytuł dostępny będzie na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Przypomnijmy, że Fallout 76 również pojawi się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One, jednak komputerowa wersja gry nie będzie dostępna na platformie Steam. Podobnie będzie z testami beta produkcji – wszystko odbywać się będzie za pośrednictwem aplikacji Bethesda.net. Premiera gry zaplanowana jest na 14 listopada 2018 roku.