Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2018, 10:34

autor: Adrian Werner

Shadow of the Tomb Raider - nowy gameplay ze skradankową rozgrywką

W sieci pojawił się nowy gameplay z Shadow of the Tomb Raider. Koncentruje się on na pokazaniu składankowej rozgrywki, z Larą Croft cicho eliminującą wrogów w dżungli.

Gra ukaże w przyszłym miesiącu. - Shadow of the Tomb Raider - nowy gameplay ze skradankową rozgrywką - wiadomość - 2018-08-13
Gra ukaże w przyszłym miesiącu.
SHADOW OF THE TOMB RAIDER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Eidos Montreal i Crystal Dynamics
  2. Deweloper wersji PC: Nixxes Software
  3. Wydawca: Square-Enix
  4. Gatunek: gra akcji
  5. Platformy: PC, XONE, PS4
  6. Data premiery: 14 września 2018.

Już tylko trochę ponad miesiąc dzieli nas od premiery Shadow of the Tomb Raider, czyli kolejnej odsłony przygód Lary Croft. Nic więc dziwnego, że ostatnio regularnie otrzymujemy świeże materiały wideo z tego projektu. Najnowszy koncentruje się na pokazaniu skradankowej zabawy w dżungli.

Początek materiału to scenka przerywnikowa, którą widzieliśmy już wcześniej. Nowa rozgrywka zaczyna się od 1:52. Podczas zabawy Lara wykorzysta sporo przydatnych gadżetów. W jej arsenale znajdą się m.in. strzały wywołujące u trafionego wroga atak paniki, powodujący, że zaatakuje on swoich kompanów. W kołczanie pojawią się także strzały z doczepionymi linami, które pozwolą wciągać przeciwników na drzewa i zostawiać ich zwłoki dyndające z konarów.

Nie zabraknie również skradania się przez cienie, odwracania uwagi wrogów czy wykorzystywania roślinności do ukrycia się przed wzrokiem nieprzyjaciół. Wszystko to prezentuje się obiecująco i osoby preferujące ciche eliminowanie przeciwników raczej nie będą miały powodów do narzekań.

Przypomnijmy, że Shadow of the Tomb Raider powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra zadebiutuje 14 września tego roku, równocześnie na wszystkie trzy platformy sprzętowe. Produkcja zaoferuje pełną polską wersję językową, a w rolę Lary Croft ponownie wcieli Karolina Gorczyca, czyli aktorka, która udzieliła głosu tej postaci także w dwóch poprzednich odsłonach cyklu.

  1. Grałem w grę Shadow of the Tomb Raider – i wiem czy sięgnę po „pełniaka”
  2. Oficjalna strona cyklu
  3. Wszystko o Shadow of the Tomb Raider (data premiery, fabuła, rozgrywka)