Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 1 września 2022, 17:00

Shadow of the Tomb Raider od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwie gry - Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition oraz Submerged: Hidden Depths – a także zestaw dodatków do Knockout City. Wszystkie te rzeczy będzie można odebrać do 8 września.

[Aktualizacja] Shadow of the Tomb Raider, Submerged: Hidden Depths oraz dodatki kosmetyczne do Knockout City można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Hundred Days: Winemaking Simulator oraz dodatki do Realm Royale Reforged.

Równo tydzień temu na platformie Epic Games Store pojawiła się kolejna gra do odebrania za darmo. Tym razem był to nietypowy karciany roguelike Ring of Pain. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, tytuł ten można jeszcze zgarnąć do godziny 17:00 czasu polskiego. A co potem? Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, czeka nas całkiem sporo atrakcji. Rozdane zostaną bowiem aż trzy rzeczy: dwie gry – Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition oraz Submerged: Hidden Depths – a także pakiet dodatków kosmetycznych do Knockout City.

Najgłośniejszym tytułem na tej liście jest rzecz jasna Shadow of the Tomb Raider. Jest to jak na razie ostatnia odsłona przygód Lary Croft, czyli jednej z najbardziej kultowych postaci w całej historii elektronicznej rozrywki. Produkcja ta, opracowana przez studio Eidos Montreal (które współpracowało z Crystal Dynamics), stanowi zamknięcie trylogii mającej za zadanie zrestartowanie całego cyklu i przedstawienie początków słynnej pani archeolog. Tym razem nasza bohaterka wyrusza do Ameryki Południowej, gdzie dąży do odkrycia tajemnic złowrogiego zakonu Trójcy i badań prowadzonych przez jej ojca. Po drodze przyjdzie jej zwiedzić ruiny cywilizacji prekolumbijskich i stawić czoła groźnym przeciwnikom.

Pecetowej wersji Shadow of the Tomb Raider udało się uzyskać na platformie Metacritic średnią ocen na poziomie 77/100 (na podstawie 20 recenzji). Tytuł jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi). Co istotne, będzie on rozdawany w wersji Definitive Edition, czyli wraz ze wszystkimi wydanymi DLC.

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition na platformie Epic Games Store

Submerged: Hidden Depths to z kolei kontynuacja eksploracyjnej przygodowej gry TPP z 2015 roku, za którą odpowiada studio Uppercut Games. W ramach zabawy przenosimy się do postapokaliptycznego świata, niemal całkowicie zalanego przez wodę. Historia skupia się na rodzeństwie Miku oraz Taiku, którzy muszą poradzić sobie z klątwą stanowiącą śmiertelne zagrożenie. Rozgrywka sprowadza się do zwiedzania kolejnych lokacji, rozwiązywania zagadek i odnajdywania sekretów.

Submerged: Hidden Depths na PC ma średnią ocen na platformie Metacritic na poziomie 66/100 (na podstawie 10 recenzji). Tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

Submerged: Hidden Depths na platformie Epic Games Store

Na sam koniec coś dla osób zainteresowanych Knockout City, czyli darmową sieciową produkcją stanowiącą wariację na temat popularnego zbijaka (lub, jak kto woli, dwóch ogni). Mowa tu o wspomnianym już wyżej pakiecie dodatków do tej gry. W jego skład wchodzą specjalne elementy stroju, którymi przyozdobić można naszego awatara.

Knockout City na platformie Epic Games Store

Shadow of the Tomb Raider, Submerged: Hidden Depths oraz dodatki kosmetyczne do Knockout City będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store do 8 września. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka pozycja (bądź pozycje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej