Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOSPS4PS5Switch
Okładka Hundred Days: Winemaking Simulator (PC)
OkładkaHundred Days: Winemaking Simulator (PC)

Hundred Days: Winemaking Simulator

Gra symulacyjno-strategiczna, w której wcielamy się w rolę właściciela winiarni. W Hundred Days: Winemaking Simulator na naszych barkach spoczywają wszystkie kwestie związane z produkcją wina – od uprawy winogron, aż po butelkowanie gotowego napoju.

Strategiczne | ekonomiczne | rolnicze | indie | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hundred Days: Winemaking Simulator Premiera

13maj2021

PC

13paź2021

AND iOS

28lut2022

Switch

17mar2022

PS4 PS5

Gry podobne do Hundred Days: Winemaking Simulator

Farm Manager 2021

SimFarm

Farming Giant

Hundred Days: Winemaking Simulator jest produkcją z pogranicza gier symulacyjnych i strategii ekonomicznych. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Broken Arms Games.

Mechanika

W Hundred Days: Winemaking Simulator akcję oglądamy w widoku izometrycznym. Jak sugeruje tytuł, gra pozwala nam sprawdzić się w roli właściciela winiarni, toteż podczas zabawy na naszych barkach spoczywają wszystkie wynikające z tego obowiązki.

Proces produkcji wina rozpoczynamy od zbadania gleby i doboru pasującej do niej odmiany winogron. Po zasadzeniu musimy dbać o swoje uprawy, przycinając gałązki i radząc sobie z okazjonalnymi problemami, jak choćby różnorodne choroby trawiące nasze winnice czy niesprzyjające warunki atmosferyczne; by im przeciwdziałać, musimy stosować specjalistyczne zabiegi. Gdy nasze winogrona osiągną właściwy poziom dojrzałości, możemy zebrać plony... i przystąpić do drugiego etapu naszej pracy. Wówczas należy wybrać rodzaj wina, jaki chcemy wyprodukować, dobrać odpowiednie drożdże i bakterie, które zostaną wykorzystane w procesie fermentacji, a kiedy ten ostatni dobiegnie końca – wybrać krój i kolor butelki, zaprojektować etykietę oraz wreszcie przystąpić do butelkowania i sprzedaży gotowego produktu.

Na tym nie koniec, gdyż jako właściciele winnicy, musimy zadbać o kwestie związane z marketingiem oraz działaniami mającymi na celu zwiększenie reputacji naszej firmy. Poza tym musimy uważnie studiować potrzeby rynku i decydować, czy wolimy sprzedawać tanie wino w ilościach hurtowych, czy też chcemy postawić na prestiż oraz jakość, kosztem wyższej ceny.

Jeśli wszystko to robimy dobrze, z czasem liczba zer na naszym koncie zacznie rosnąć, a my zyskamy środki pozwalające na przeprowadzanie inwestycji – od zakupu ziemi, po wznoszenie nowych konstrukcji i stopniowe zwiększanie mocy przerobowych naszej linii produkcyjnej – co powinno korzystanie odbyć się na zasobności naszych portfeli.

Kwestie techniczne

Hundred Days: Winemaking Simulator posiada bardzo prostą, choć barwną i przejrzystą grafikę wykonaną w technice low poly (jej elementy składają się z niewielkiej liczby polygonów). Zabawa toczy się przy akompaniamencie spokojnej, relaksującej muzyki.

Tryb gry: single player  

Hundred Days: Winemaking Simulator cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Hundred Days: Winemaking Simulator: Odpowiednia dla każdego wieku.

Hundred Days: Winemaking Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GT 705 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
PS4
PS5
AND
iOS