Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2016, 10:12

autor: Góral

Shadow of the Tomb Raider nową odsłoną serii Tomb Raider?

Jeden z użytkowników forum Reddit, podczas jazdy metrem, wypatrzył na laptopie siedzącego obok pasażera prezentację gry Shadow of the Tomb Raider. Czyżbyśmy właśnie poznali tytuł nowej odsłony cyklu Tomb Raider?

W zeszłym roku doczekaliśmy się gry Rise of the Tomb Raider, a ostatnio jej specjalnego wydania z okazji 20. rocznicy serii. Niewykluczone jednak, że studio Crystal Dynamics pracuje już nad kolejną odsłoną serii. Jeden z użytkowników forum Reddit, mieszkający w Montrealu, zauważył podczas jazdy metrem, że znajdujący się obok niego pasażer pracuje na laptopie nad prezentacją gry zatytułowanej Shadow of the Tomb Raider. Według informacji Kotaku, nowy projekt udało się wypatrzyć w Montrealu, a nie w San Francisco, gdzie ma siedzibę ekipa Crystal Dynamics, z tego względu, że w pracach nad produkcją pomaga zespół Eidos Montreal i to wszystko, co wiemy.

Oczywiście cała sytuacja może okazać się nieporozumieniem, żartem itd. Jak jednak zauważył redaktor wspomnianego już Kotaku, kilka lat temu miała miejsce podoba sytuacja. Jeden z użytkowników Reddita zauważył u innego pasażera samolotu prezentację niezapowiedzianej jeszcze wtedy gry Assassin's Creed IV: Black Flag od studia Ubisoft Montreal. Mało tego, przed ujawnieniem Assassin's Creed: Unity, forumowicz z NeoGAF-a opowiedział historię o ciekawym spotkaniu (też w samolocie), na którym dowiedział się pierwszych szczegółów o rzeczonej grze. Te w późniejszym czasie znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Wydaje się więc, że kanadyjscy deweloperzy lubią pracować nad swoimi projektami w publicznych środkach transportu i chwalić się nimi postronnym osobom.

Shadow of the Tomb Raider wypatrzone na laptopie jednego z pasażerów metra w Montrealu.
Shadow of the Tomb Raider wypatrzone na laptopie jednego z pasażerów metra w Montrealu.

Tomb Raider w skrócie:

  • seria przygodowych gier akcji;
  • w 2013 roku została zapoczątkowana na nowo grą o tytule Tomb Raider;
  • w 2015 roku pojawiło się Rise of the Tomb Raider;
  • Shadow of the Tomb Raider będzie kolejną odsłoną?

Jeżeli Shadow of the Tomb Raider okaże się prawdziwe, to będzie kolejną odsłoną jednej z najpopularniejszych serii gier, która została zapoczątkowana na nowo w 2013 roku produkcją zatytułowaną Tomb Raider. Nowy cykl prezentuje początkowe przygody Lary Croft. W reboocie młoda podróżniczka rozbija się wraz z załogą statku Endurance na wyspie niedaleko wybrzeży Japonii, gdzie dzieją się bardzo dziwne i przerażające rzeczy. W kontynuacji, czyli Rise of the Tomb Raider, Lara postanawia dokończyć badania prowadzone przez swojego zmarłego ojca i wyrusza na Syberię w celu odnalezienia zaginionego miasta Kitież, w którym skrywany jest ponoć sekret nieśmiertelności.

Druga z wymienionych produkcji ukazała się najpierw na konsolach Xbox One i Xbox 360, gdzie sprzedała się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Podobny wynik osiągnęła wersja PC-towa, która zadebiutowała kilka miesięcy później. Nie wiemy, jak gra poradziła sobie na PlayStation 4, gdzie pojawiła się dopiero w zeszłym miesiącu.

Shadow of the Tomb Raider nową odsłoną serii Tomb Raider? - ilustracja #2