Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2016, 11:10

autor: Góral

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition - czy pójdzie na moim sprzęcie?

W najnowszym artykule z cyklu "Czy pójdzie na moim sprzęcie?" pytamy Was o działanie gry The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition. Tytuł, podobnie jak inne produkcje Bethesdy, nie jest idealny i sprawia swoim użytkownikom sporo problemów, więc jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak sytuacja wygląda u Was?

W ostatnich tygodniach praktycznie co kilka dni pojawia się jakaś interesująca produkcja. Pod koniec września była to Forza Horizon 3, następnie Mafia III, później Shadow Warrior 2, Battlefield 1, a kilka dni temu Titanfall 2. Tematów do naszego cyklu „Czy pójdzie na moim sprzęcie?” więc nie brakuje. Tym razem prosimy Was o informacje związane z działaniem PC-towej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition. Jak zapewne dobrze wiecie, jest to tytuł studia Bethesda, które znane jest z tego, że zazwyczaj nie dostarcza zbyt dopracowanych pod względem technicznym produkcji, przynajmniej w dniu premiery i jakiś czas po niej. Nie inaczej jest w tym przypadku. Gracze narzekają na liczne bugi, crashe, słabą optymalizację, a nawet udźwiękowienie. Zdecydowanie jest to więc gra, która niejednej osobie zapewni wiele „atrakcji”. Z pewnością część z Was zastanawia się nad zakupem, więc prosimy osoby, które posiadają już Skyrim Special Edition o podzielenie się informacjami o:

 • konfiguracji Waszego PC-ta (procesor, karta grafiki, RAM i system operacyjny),
 • rozdzielczości w jakiej gracie,
 • średniej liczbie klatek animacji, jaką uzyskujecie w trakcie rozgrywki (na Steamie w ustawieniach znajdziecie opcję „Licznik FPS w grze”, którą wystarczy włączyć).

Mile widziane będą też dodatkowe szczegóły o błędach, które napotkaliście w trakcie zabawy.

Oprawa graficzna The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, choć ładniejsza niż w oryginale, raczej nie zachwyca w obecnych czasach. - The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition - czy pójdzie na moim sprzęcie? - wiadomość - 2016-11-01
Oprawa graficzna The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, choć ładniejsza niż w oryginale, raczej nie zachwyca w obecnych czasach.

Wymagania sprzętowe gry

Minimalne:

 • Procesor: i5-750 lub AMD Phenom II X4-945
 • Karta grafiki: NVIDIA GTX 470 1 GB lub AMD HD 7870 2 GB
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Dysk twardy: 12 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: 64 bitowy Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

Zalecane:

 • Procesor: i5-2400 lub AMD FX-8320
 • Karta grafiki: GTX 780 3GB lub AMD R9 290 4 GB
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Dysk twardy: 12 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: 64 bitowy Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition - czy pójdzie na moim sprzęcie? - ilustracja #3

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition to odświeżona wersja słynnej gry RPG z 2011 roku. W odróżnieniu od oryginału wypuszczonego na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i PC-tach, nowa edycja może się pochwalić ładniejszą grafiką oraz dodatkami wypuszczonymi do pierwotnego wydania. Tytuł przeznaczony jest na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste. W przypadku ostatniej z wymienionych wersji, była ona rozdawana za darmo osobom, które posiadały Skyrima i wszystkie rozszerzenia, albo Legendary Edition.