Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2016, 15:27

autor: Góral

Udźwiękowienie The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition wypada gorzej niż w oryginale

Niedawno miała miejsce premiera gry The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, czyli ulepszonej wersji słynnego RPG-a z 2011 roku. Okazało się jednak, że udźwiękowienie produkcji w wersji na konsolę Xbox One i PC-ty wypada gorzej niż w oryginalnej produkcji, ze względu na skompresowane pliki. Bethesda zapewniła jednak, że pracuje już nad rozwiązaniem problemu.

W piątek odbyła się premiera gry The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-ty. Zespół Bethesda Game Studios przyzwyczaił swoich fanów do tego, że w dniu premiery ich gry cierpią na rozmaite problemy techniczne. Nie inaczej jest w tym przypadku i na Steamie nie brakuje negatywnych opinii graczy, wytykających liczne błędy. Wśród nich znajduje się także warstwa dźwiękowa, która na Xboksie One i PC-tach wypada gorzej, niż w przypadku oryginalnego Skyrima z 2011 roku, gdyż została z niewiadomych powodów skompresowana (w tym miejscu znajdziecie porównanie obu wydań). Co ciekawe, sytuacja nie dotyczy wydania na PlayStation 4 – na tym urządzeniu udźwiękowienie jest po prostu świetne.

Co na to deweloperzy? Na forum Reddit, użytkownik o ksywce gstaff, będący pracownikiem Bethesda Game Studios, wyjawił, że firma pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu i odpowiednia łatka powinna zadebiutować w przyszłym tygodniu. Jeżeli nie chcecie czekać do tego czasu, to zawsze możecie skorzystać ze sposobu zaproponowanego na Reddicie, polegającego na spakowaniu folderów „Sound” i „Music” z pliku Sounds.bsa z oryginalnego Skyrima i zainstalowaniu ich w Special Edition przy pomocy Nexus Mod Managera.

Udźwiękowienie The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition wypada gorzej niż w oryginale - ilustracja #1

Jak widać, przed deweloperami jeszcze sporo pracy, gdyż problemy z dźwiękiem to tylko wierzchołek góry lodowej. Sytuacja wyglądała podobnie podczas premiery oryginalnego Skyrima czy też w zeszłym roku podczas debiutu Fallouta 4. Można więc powiedzieć, że tradycji stało się zadość. Czekamy zatem na łatki, których z pewnością nie zabraknie w najbliższym czasie. Na koniec przypominamy, że The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition to ulepszone wydanie słynnego RPG-a, zawierające wszystkie wypuszczone do pierwotnej wersji dodatki oraz udoskonaloną oprawę graficzną. Produkcja była dostępna za darmo do 28 października dla użytkowników PC-towej edycji Skyrima, którzy posiadali wszystkie DLC lub Legendary Edition.