Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2016, 12:50

autor: Meehow

Rise of the Tomb Raider i XCOM 2 w rękach ponad miliona użytkowników Steama

Jak wynika z danych serwisu SteamSpy, zarówno Rise of the Tomb Raider, jak i XCOM 2 trafiły do bibliotek ponad miliona użytkowników platformy Steam.

Jak wynika z informacji udostępnionych w serwisie SteamSpy, zbierającym dane z najpopularniejszej pecetowej platformy dystrybucji cyfrowej, gry Rise of the Tomb Raider oraz XCOM 2 znalazły nabywców wśród ponad miliona użytkowników Steama każda (dzięki, DSOGaming). Obie produkcje wydane zostały na początku bieżącego roku – XCOM 2 5 lutego, a pecetowy Rise of the Tomb Raider 28 stycznia (10 listopada 2015 r. tytuł ukazał się na konsolach Xbox 360 i Xbox One) – a więc „dobicie” do pierwszego miliona sprzedanych egzemplarzy na komputerach osobistych zajęło im osiem miesięcy z okładem. Pozycje zebrały wysokie noty od mediów branżowych – w serwisie metacritic średnia ocen w obu przypadkach przekracza 8,5/10. Pecetowa wersja Rise of the Tomb Raider otrzymała w naszej recenzji wysoki wynik: 8,5/10; dokładnie tak samo oceniliśmy XCOM 2. Co ciekawe, zarówno użytkownicy metacritica, jak i czytelnicy serwisu gry-online.pl zdecydowanie słabiej ocenili obie gry, nawet o blisko dwa stopnie niżej w przypadku XCOM-a 2.

Patrząc na powyższe wyniki sprzedaży warto pamiętać, że już w dniu debiutu XCOM 2 znalazł 400 tysięcy nabywców, a po pięciu dniach liczba ta wzrosła do pół miliona. W przypadku Rise of the Tomb Raider ciekawostką jest, że gra na komputerach osobistych dystrybuowana jest również za pośrednictwem Windows Store, choć w czerwcu bieżącego roku ujawniono, że zaledwie 2% ogólnej sprzedaży na pecetach pochodzi z tej platformy.

Jeśli rozważacie zakup RotTR lub XCOM-a 2, koniecznie skorzystajcie z naszej porównywarki cenowej, aby znaleźć jak najkorzystniejszą cenowo ofertę.