Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 października 2016, 13:16

Doktor Strange, Księgowy - weekendowe premiery filmowe

Premierowy weekend wyjątkowo zaczyna się wcześniej. Do kin dzisiaj wchodzi długo oczekiwany Doktor Strange, a największą piątkową premierą będzie film Księgowy z Benem Affleckiem. Miłego oglądania!

Doktor Strange

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Dwa dni szybciej niż to zwykle bywa w przypadku filmowych premier, rozpoczynamy kinową wizytę u Doktora Strange'a. Najnowsza produkcja z Marvel Cinematic Universe to dzieło Scotta Derricksona, faceta od horrorów, który teraz postanowił dać fanom komiksów coś, czego jeszcze nie widzieli. Z jednej strony mamy oklepaną historię narodzin superbohatera i, podobno, znowu nijakiego złoczyńcę, z drugiej zaś dostajemy spektakl wizualny o tak wysokiej jakości i pełen tak fantastycznych momentów, że łatwo wybaczyć filmowi wszystkie niedociągnięcia. Opowieść o Stephenie Strange'u, zwykłym lekarzu, który dotyka świata magii i zostaje mistrzem sztuk mistycznych, co pomaga mu bronić Ziemi przed nadnaturalnymi zagrożeniami, jest pierwszą filmową historią Marvela, w której pojawiają się czary. I chyba właśnie to powoduje, że jest to jeden z bardziej oczekiwanych filmów roku.

  1. Reżyseria: Scott Derrickson
  2. Tytuł oryginalny: Doctor Strange
  3. Grają: Benedict Cumberbatch, Mads Mikkelsen, Rachel McAdams

Księgowy

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Recenzje mówią, że nowy film z Benem Affleckiem to połączenie Pięknego umysłu z Batmanem. Oto nieprzystosowany społecznie, by nie rzec lekko autystyczny, matematyczny geniusz. Mężczyzna pracuje jako niezależny księgowy i unika rozgłosu, ale tak naprawdę zajmuje się rozliczeniami dla największych i najbardziej niebezpiecznych przestępczych organizacji na świecie. I doskonale sobie radzi nie tylko z liczbami, ale również bronią i walką. Produkcja nie jest podobno ani trochę mądra, ale za to zapewnia godziwą rozrywkę – dużo więcej jest tu scen akcji, niż „geniuszowania”. Gavin O’Connor, reżyser filmu, zna się zarówno na szpiegowskich klimatach – spod jego batuty wyszedł pilot serialu Zawód: Amerykanin, jak i dobrej bijatyce – Wojownik z Tomem Hardym to też jego dzieło.

  1. Reżyseria: Gavin O’Connor
  2. Tytuł oryginalny: The Accountant
  3. Grają: Ben Affleck, Anna Kendrick, J.K. Simmons

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Ouija: Narodziny zła (kontynuacja horroru sprzed 2 lat – nowa historia o diabelskiej planszy spirytystycznej dostaje lepsze oceny od oryginału!),
  2. Fair Play (czesko-słowacki dramat o sportsmence dostającej państwowy doping w latach 80.),
  3. Hannah. Nieznana strona buddyzmu (dokumentalny film o tytułowej Hannie Nydahl, która rozpropagowała na Zachodzie tybetański buddyzm),
  4. Łapa (węgierski film familijny o przyjaźni tramwajarza i owczarka niemieckiego).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.