Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 października 2016, 13:17

The Bug Butcher - śliczna zręcznościówka 2D z PC teraz także na iOS i Androidzie

Doczekaliśmy się premiery mobilnej wersji The Bug Butcher, czyli ślicznej kreskówkowej zręcznościówki studia Awfully Nice, która zadebiutowała w styczniu na pecetach.

W styczniu na pecety trafił projekt The Bug Butcher, który okazał się jedną z najlepszych i najładniejszych dwuwymiarowych gier akcji tego roku. Teraz wreszcie doczekaliśmy się premiery wersji mobilnej.

Główny bohater gry to mężczyzna imieniem Harry, który zajmuje się futurystyczną wersją dezynsekcji. Tym się ona różni od obecnej, że zamiast małych szkodników musi eliminować gigantyczne owady z obcych planet, a do wykonywania tych zadań używa potężnego uzbrojenia. W The Bug Butcher zostaje on zatrudniony do wyczyszczenia placówki badawczej na planecie Zoit.

Mechanika gry przypomina platformówki. Mapy są więc dwuwymiarowe i pełne różnych platform, a zabawa polega na walce z hordami przeciwników. Każdy poziom ma jednak postać zamkniętej areny. Naszym zadaniem jest utrzymanie się przy życiu aż do zakończenia procedury odkażania. Wymaga to wymordowania hord potworów, które atakują falami, najczęściej nadchodząc z góry.

Zabawę urozmaica fakt, że przy okazji musimy chronić naukowców, będących naszymi pracodawcami. Do tego przeciwnicy są bardzo różnorodni. Autorzy przygotowali sporą galerię kosmitów dysponujących unikalnymi atakami i cechami, a co pewien czas przychodzi nam również zmierzyć się z potężnymi bossami. Wszystko to ukazane jest w ślicznej dwuwymiarowej oprawie graficznej. Została ona tak dobrze wykonana, że czasem ma się wrażenie oglądania wysokobudżetowej kreskówki.

Mobilna wersja The Bug Butcher dostępna jest na systemy iOS i Android. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności i kosztuje 19 złotych. Tym samym wydanie na smartfony i tablety jest o połowę tańsze niż edycja pecetowa.

The Bug Butcher w App Store

The Bug Butcher w Google Play