Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2016, 14:15

autor: YouRec

THQ Nordic nowym właścicielem praw do gier NovaLogic

Studio NovaLogic, autor takich serii gier jak Delta Force czy Comanche, sprzedało prawa do wszystkich produkcji firmie THQ Nordic. Transakcja objęła także znak handlowy studia.

Jeśli kojarzycie serię taktycznych strzelanin skupionych pod nazwą Delta Force, albo nadal pamiętacie o symulatorze samolotu myśliwskiego F-22, to pewnie zainteresuje was fakt, że studio NovaLogic, które było odpowiedzialne za te klasyczne produkcje, odsprzedało prawa do wszystkich swoich gier firmie THQ Nordic, łącznie ze znakiem towarowym studia. Transakcja obejmuje następujące marki:

Gier, które znajdują się w portfolio THQ Nordic, jest oczywiście więcej, ale szwedzki wydawca (m.in. Alan Wake, Zaginięcie Ethana Cartera czy Titan Quest) nie precyzuje swoich planów na przyszłość, zaznaczając, że wciąż zastanawia się, jak kontynuować poszczególne serie. Warto przypomnieć, że przedsiębiorstwo (nazywające się kiedyś Nordic Games) składa się w dużej mierze z pozostałości po takich firmach jak JoWooD czy THQ. John Garcia, właściciel, założyciel i dyrektor generalny NovaLogic, skomentował wydarzenie w taki sposób:

THQ Nordic nowym właścicielem praw do gier NovaLogic - ilustracja #1

Po 30 latach tworzenia przełomowych gier jesteśmy dumni, przekazując pałeczkę THQ Nordic. Jako ludzie są entuzjastycznymi graczami, a jako firma wykazują energię i sprawność potrzebną do popchnięcia branży w stronę tak potrzebnego odnowienia. Jesteśmy szczęśliwi, widząc nasze serie gier w takich zdolnych rękach.

Myślicie, że możemy liczyć na kontynuacje klasyków, albo chociaż wersje zremasterowane?

Delta Force: Xtreme 2 (2009) to ostatnia gra ze znanej serii. Prace nad kontynuacją – Delta Force: Angel Falls – zostały wstrzymane. - THQ Nordic nowym właścicielem praw do gier NovaLogic - wiadomość - 2016-10-31
Delta Force: Xtreme 2 (2009) to ostatnia gra ze znanej serii. Prace nad kontynuacją – Delta Force: Angel Falls – zostały wstrzymane.