Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2018, 12:55

autor: AlexB

Spadające samoloty na pierwszych 15 minutach Shadow of the Tomb Raider w 4K

Serwis IGN opublikował pierwsze 15 minut z gry Shadow of the Tomb Raider. Sam wątek główny najnowszej odsłony kultowego cyklu, stworzonego tym razem przez Eidos Montreal i Nixxes Software, ma starczyć na 13-15 godzin.

Na drodze do premiery gry Shadow of the Tomb Raider, która zaplanowana jest na 14 września bieżącego roku, nie stoi już praktycznie nic. Niedawno informowaliśmy, że prace nad najnowszą odsłoną przygód Lary Croft oficjalnie dobiegły końca. Fanom cyklu pozostaje zatem wyprasowanie swoich pamiątkowych szortów (których niestety w ostatnich częściach piękna pani archeolog nie nosi) i cierpliwe odliczanie kolejnych dni. Aby nieco umilić oczekiwanie, serwis IGN przygotował miłą niespodziankę. Na jego łamach pojawiło się pierwsze 15 minut Shadow of the Tomb Raider w 4K. Materiał filmowy można obejrzeć poniżej, lecz pamiętajcie, że jeśli nie chcecie sobie przed premierą niczego spoilerować, lepiej odpuścić seans.

Shadow of the Tomb Raider rozpoczyna się tak jak pierwsza część rebootu sagi z 2013 roku – od wypadku. Tym razem jednak nie statek się rozbija, a samolot. Potem, wzorem Rise of the Tomb Raider, rozpoczyna się retrospekcja, podczas której Lara i Jonah znajdują się na meksykańskiej wyspie Cozumel, gdzie, jak to mają w zwyczaju, eksplorują pozostałości dawnej cywilizacji. Warto w tym momencie przytoczyć zapewnienia twórców, że wszelkiej maści ruiny i grobowce mają pełnić w tytule bardzo istotną rolę, być bardziej „klasyczne” i śmiertelnie niebezpieczne. Aby je przejść, prócz sprawności fizycznej, konieczne okaże się również korzystanie z różnorodnego sprzętu.

Chodzenie po wertepach to jedno, lecz w życiu każdego archeologa i awanturnika przychodzą takie momenty, w których może sobie pospacerować po nieco bardziej przyjaznym terenie. Taki fragment znajdzie się w początkowych scenach Shadow of The Tomb Raider. Lara i Jonah trafiają do miasta, w którym akurat trwa słynne Día de Muertos (Święto Zmarłych). W tych niezwykle kolorowych i klimatycznych okolicznościach przyrody bohaterowie śledzą niejakiego doktora Domingueza, związanego z doskonale znanym z poprzednich części zakonem Trójcy.

W Shadow of the Tomb Raider na Larę znów czeka mnóstwo niebezpiecznych przygód. - Spadające samoloty na pierwszych 15 minutach Shadow of the Tomb Raider w 4K - wiadomość - 2018-08-07
W Shadow of the Tomb Raider na Larę znów czeka mnóstwo niebezpiecznych przygód.

Sam wątek główny Shadow of the Tomb Raider ma starczyć na 13-15 godzin. Warto jednak pamiętać, że tytuł zaoferuje mnóstwo aktywności pobocznych – poszukiwanie skrzynek, polowania (które mają być dużo ważniejsze, niż w poprzednich częściach), eksplorację dodatkowych grobowców itp. Próba ukończenia gry na 100% wyraźnie zwiększy zatem czas zabawy.

Shadow of the Tomb Raider ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Za stworzenie wersji konsolowych odpowiada studio Eidos Montreal. Wydanie komputerowe przygotowało z kolei Nixxes Software. Dotychczasowi opiekunowie serii z Crystal Dynamics pełnili przy produkcji najnowszej odsłony funkcję doradczą i nadzorującą. Warto pamiętać, że podobnie jak poprzednie części, tytuł będzie posiadał pełną polską lokalizację (obejmującą zarówno napisy, jak i dialogi). W roli Lary Croft ponownie usłyszymy Karolinę Gorczycę.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Shadow of the Tomb Raider
  2. Wszystko o Shadow of the Tomb Raider
  3. Graliśmy w Shadow of the Tomb Raider – Lara w królestwie Majów