Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2018, 09:29

Pecetowe Shadow of the Tomb Raider opracuje studio Nixxes

Firma Square-Enix poinformowała, że za pecetową wersję gry Shadow of the Tomb Raider odpowiadać będzie studio Nixxes Software, czyli zespół, który przeniósł na PC również dwie poprzednie odsłony serii. Ponadto twórcy mają ściśle współpracować z firmą Nvidia.

Produkcja ukaże się we wrześniu. - Pecetowe Shadow of the Tomb Raider opracuje studio Nixxes - wiadomość - 2018-04-30
Produkcja ukaże się we wrześniu.
SHADOW OF THE TOMB TAIDER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Eidos Montreal i Crystal Dynamics
  2. Deweloper wersji PC: Nixxes Software
  3. Wydawca: Square-Enix
  4. Gatunek: gra akcji
  5. Platformy: PC, XONE, PS4
  6. Data premiery: 14 września 2018.

Wczoraj zalała nas fala informacji i materiałów dotyczących Shadow of the Tomb Raider, czyli kolejnej odsłony przygód Lary Croft. Dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy na temat tego projektu, ale wśród nich zabrakło konkretów odnośnie wersji pecetowej gry. Teraz uległo to zmianie.

Przede wszystkim poinformowano, że za przeniesienie Shadow of the Tomb Raider na PC odpowiadać będzie holenderskie studio Nixxes Software. To dobra nowina, gdyż zespół ten wielokrotnie udowadniał, że wie, jak właściwie konwertować gry na pecety. To jemu zawdzięczmy udane komputerowe wydania takich tytułów jak Deus Ex: Mankind Divided, Rise of the Tomb Raider, Deus Ex: Human Revolution czy Tomb Raider.

Ponadto ogłoszono, że podczas produkcji twórcy będą blisko współpracowali z firmą Nvidia, dzięki czemu wersja pecetowa ma zrobić lepszy użytek z możliwości oferowanych przez najnowsze układy graficzne tej korporacji. Warto tutaj dodać, że jest to kontynuacja wcześniejsze kooperacji, której efekty mogliśmy zobaczyć w Rise of the Tomb Raider.

Przypomnijmy, że Shadow of the Tomb Raider zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra ma trafić do sprzedaży 14 września tego roku, równocześnie na wszystkie trzy platformy sprzętowe. Produkcja dostępna będzie w czterech edycjach, poczynając od standardowej aż po Ultimate Edition, zawierającą m.in. figurkę Lary Croft, otwieracz do butelek oraz latarkę.

Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej na temat Shadow of the Tomb Raider polecamy zapoznanie się z opublikowaną wczoraj zapowiedzią, którą nasz redaktor sporządził po sesji z grywalną wersją projektu.

  1. Graliśmy w Shadow of the Tomb Raider – Lara w królestwie Majów
  2. Eidos Montreal – strona oficjalna
  3. Crystal Dynamics – strona oficjalna
  4. Wszystko o Shadow of the Tomb Raider (data premiery, fabuła, rozgrywka)