Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2018, 10:40

autor: Góral

PUBG - kolejne aresztowania twórców cheatów

Studio PUBG Corporation poinformowało, że kilka dni temu w Chinach doszło do aresztowania piętnastu osób tworzących i sprzedających cheaty do gry Playerunknown's Battlegrounds.

PUBG - kolejne aresztowania twórców cheatów - ilustracja #1
PUBG w skrócie:
  • gra typu battle royale od PUBG Corporation;
  • sprzedawana w pełnej wersji na PC-tach i w ramach wczesnego dostępu na XOne;
  • ostatnio deweloperom i organom ścigania udało się zatrzymać 15 osób tworzących cheaty.

Oszuści w Playerunknown's Battlegrounds są jednym z największych problemów deweloperów ze studia PUBG Corporation. Twórcy robią, co tylko się da, by wszyscy mogli bawić się na tych samych zasadach, co skutkuje licznymi banami, a nawet aresztowaniami osób tworzących cheaty. Podobna akcja miała miejsce 25 kwietnia, o czym poinformowano w komunikacie na Steamie. Współpracujące ze studiem chińskie organy ścigania aresztowały piętnaście osób podejrzanych o produkowanie i sprzedawanie programów pozwalających na oszukiwanie w grze. Ponadto w kodzie niektórych z tych aplikacji znaleziono złośliwe oprogramowanie służące do kradzieży danych użytkowników. Zdradzono, że zatrzymani zostali już ukarani potężną grzywną w wysokości ponad 5 milionów dolarów.

To oczywiście nie koniec walki z twórcami cheatów i samymi oszustami. Kolejni podejrzani znajdują się już na celowniku, a sam deweloper poinformował, że niedawno wprowadził do gry nowe zabezpieczenia. Poza tym samo potwierdzenie, że w tego typu programach może znajdować się oprogramowanie szpiegujące, być może odstraszy kilku graczy przed korzystaniem z ułatwień.

Playerunknown's Battlegrounds dostępne jest na PC-tach w pełnej wersji od grudnia 2017 roku. Sprzedawana od kilku miesięcy edycja na konsolę Xbox One rozprowadzana jest w ramach wczesnego dostępu.