Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2018, 09:08

autor: Aquma

Autor scenariusza Portal 2 powrócił do Valve

Jay Pinkerton – autor m.in. scenariusza do Portal 2 oraz komiksów Team Fortress 2 – powrócił do Valve Software. Jego nazwisko pojawiło się na liście pracowników, w kategorii „Inni eksperci”.

Zespół Valve zyskał solidnego scenarzystę. - Autor scenariusza Portal 2 powrócił do Valve - wiadomość - 2018-07-30
Zespół Valve zyskał solidnego scenarzystę.

Jak zauważył jeden z użytkowników forum Reddit, podpisujący się nickiem OWLverlord, Jay Pinkerton – weteran Valve i autor scenariusza Portal 2 (a także współtwórca docenianych gier z serii Left 4 Dead oraz twórca komiksów Team Fortress 2) – powrócił do wspomnianej firmy. Scenarzysta znajduje się na liście pracowników, w kategorii „Inni eksperci”.

Pinkerton opuścił szeregi korporacji Gabe’a Newella w czerwcu zeszłego roku, niedługo po innych głośnych odejściach (chodzi o Marca Laidlawa, Erika Wolpawa oraz Cheta Faliszka). Na razie nie ma pewności, czym zajmie się pisarz. Czy dołączy do zespołu odpowiedzialnego za zupełnie nową, wciąż nieujawnioną grę? Może wesprze swoim talentem deweloperów zajmujących się zapowiedzianą już karcianką Artifact lub przygodówką In the Valley of Gods? Albo też (jak domyślają się niektórzy internauci) jego zadaniem będzie dokończenie wspomnianych powyżej komiksów TF2?

  1. Valve Software – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.