Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 lipca 2018, 09:32

autor: Osti

Wiedźmin Netflixa – Tomasz Bagiński opowiada o pracach nad serialem

Przygotowywana przez Netflixa adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego wzbudza wiele emocji wśród fanów. Nieco o pracach nad nią ujawnia Tomasz Bagiński.

Choć zdjęcia do serialowego Wiedźmina jeszcze się nie rozpoczęły, a premiera zaplanowana jest dopiero na 2020 rok, produkcja wzbudza mnóstwo emocji. Tomasz Bagiński – animator, rysownik, filmowiec – zdradził w wywiadzie udzielonym portalowi Wirtualnemedia.pl, że poziom temperatury związanej z adaptacją zaskoczył niektórych twórców.

Tomasz Bagiński od lat marzył o nakręceniu filmowego Wiedźmina. - Wiedźmin Netflixa – Tomasz Bagiński opowiada o pracach nad serialem - wiadomość - 2018-07-30
Tomasz Bagiński od lat marzył o nakręceniu filmowego Wiedźmina.

Bagiński, stojący na czele studia Platige Image, wyprodukuje serial oraz wyreżyseruje przynajmniej jeden z odcinków. Animator, znany choćby z nominowanej do Oscara Katedry, pochwalił swoją współpracę z Netflixem. Dobra organizacja oraz pełny profesjonalizm czynią z platformy VoD świetnego partnera.

Opowieść ma bazować na ośmiu tomach sagi o Wiedźminie, autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, który uważnie przygląda się postępowi prac nad scenariuszem. Bagiński nie zdradził, jak dokładnie wyglądają jego relacje z pisarzem. Wiadomo jedynie, że spotykają się kilka razy do roku. Sapkowski rzekomo sam decyduje, jak duży chce mieć udział w powstającym właśnie serialu.

Nadal nie wiadomo, kto wcieli się w tytułowego bohatera. - Wiedźmin Netflixa – Tomasz Bagiński opowiada o pracach nad serialem - wiadomość - 2018-07-30
Nadal nie wiadomo, kto wcieli się w tytułowego bohatera.

Wiele kontrowersji wzbudza kwestia obsady oraz ogólnego kierunku, jaki obrać ma adaptacja. Największy ciężar spoczywa tutaj na scenarzystce, Lauren Shmidt Hissrich, która spotyka się z wieloma skrajnymi opiniami fanów na temat wizji serialu. Tomasz Bagiński przyznał, że spodziewał się takiej gorącej atmosfery, jednak zaskoczyła ona niektórych jego współpracowników. Producent przyrównał Wiedźmina do powstającego właśnie Władcy Pierścieni, przygotowywanego przez Amazon. Jego zdaniem oba tytuły są jeszcze na bardzo wczesnym etapie prac, a już wywołują mnóstwo emocji.

Bagińskiemu zależy, aby nie był to typowy amerykański show. Między innymi dlatego odcinkowa wersja Wiedźmina zostanie nakręcona w całości w Europie – w tym prawdopodobnie także w Polsce. Daje to nadzieję, że serial będzie miał rys wschodnioeuropejski, słowiański.

Bagiński jest zadowolony ze współpracy z Netflixem. - Wiedźmin Netflixa – Tomasz Bagiński opowiada o pracach nad serialem - wiadomość - 2018-07-30
Bagiński jest zadowolony ze współpracy z Netflixem.

W wywiadzie twórca podkreśla, że nigdy nie pracował nad żadną grą – tworzył jedynie materiały potrzebne do celów marketingowych. Poza tym, jak sam przyznaje, nie ma już tyle czasu na granie, co kiedyś i interesują go teraz zupełnie inne tytuły niż dotychczas. Bagiński uważa, że między filmami i grami jest wiele podobieństw, ale światy te nigdy nie zejdą się ze sobą. Jego zdaniem próby połączenia tych mediów są kompletnym idiotyzmem.

Zdjęcia do serialowego Wiedźmina mają się rozpocząć na przełomie 2018 i 2019 roku. Wstępna data premiery widowiska to 2020 rok.