Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 lipca 2018, 11:53

autor: Czarny Wilk

Pierwszy materiał z castingu do roli Yennefer w serialu Wiedźmin Netfliksa

Zgodnie z obietnicą showrunnerki serialu Wiedźmin, w sieci pojawił się pierwszy materiał przedstawiający casting jednej z aktorek ubiegającej się o rolę w produkcji. Możemy na nim zobaczyć turecką aktorkę wcielającą się w Yennefer.

Od kilku tygodni (a ściślej, od 23 czerwca) trwają castingi do produkowanego przez Netfliksa serialu opartego na aktualnie najsłynniejszej polskiej sadze fantasy, Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Showrunnerka widowiska, Lauren Schmidt Hissrich, zapowiedziała, że w sieci będą się pojawiać nagrania z tych przesłuchań. Doczekaliśmy się potwierdzenia tych słów w postaci materiału prezentującego turecką aktorkę Belçim Bilgin (Annemin Yarasi, Cisza, Czas nosorożca), starającą się o rolę Yennefer.

Na pierwszym dostępnym w sieci filmiku z castingu możemy zobaczyć, jak wygląda próba zdobycia roli Yennefer z Vengerbergu. - Pierwszy materiał z castingu do roli Yennefer w serialu Wiedźmin Netfliksa - wiadomość - 2018-07-12
Na pierwszym dostępnym w sieci filmiku z castingu możemy zobaczyć, jak wygląda próba zdobycia roli Yennefer z Vengerbergu.

Materiał został opublikowany przez filmowca, reżysera i kamerzystę Deniza Kavalaliego w serwisie Vimeo. Niestety, został on szybko zdjęty z sieci i aktualnie obejrzeć można jedynie jego kopie, wgrane w różne miejsca internetu. W chwili pisania tej wiadomości dwuczęściowy filmik dostępny jest m.in. tutaj oraz tutaj, ale radzimy pospieszyć się z oglądaniem, gdyż w każdej chwili może on zostać skasowany.

Scena, w której występuje aktorka, została napisana specjalnie na potrzeby castingu i nie zobaczymy jej w serialu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Bilgin jest prawdopodobnie jedną z bardzo wielu osób biorących udział w przesłuchaniach i pojawienie się tego materiału w sieci wcale nie oznacza, że to właśnie ona zagra czarodziejkę pachnąca bzem i agrestem.

Dla Bilgin taka rola byłaby szansą, by zostać zapamiętaną przez wielu fanów gry. - Pierwszy materiał z castingu do roli Yennefer w serialu Wiedźmin Netfliksa - wiadomość - 2018-07-12
Dla Bilgin taka rola byłaby szansą, by zostać zapamiętaną przez wielu fanów gry.

Pierwszy sezon Wiedźmina zaplanowany został na 2020 rok i składać się będzie z 8 odcinków. Produkcja powstaje w ścisłej współpracy z Andrzejem Sapkowskim i, w przeciwieństwie do trylogii gier od studia CD Projekt RED, ma być bezpośrednią adaptacją książek. Całość zostanie nakręcona w Europie, w tym w Polsce, a za scenariusz odpowiadają m.in. Jenny Klein (Jessica Jones, Nie z tego świata), Sneha Koorse (Constantine, Daredevil), Declan de Barra (Originals) i Beau DeMayo (Originals).

  1. Netflix