Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2018, 12:35

Sporo poczekamy na nowe Vampire The Masquerade od Paradox Interactive

Przyszła prezes firmy Paradox Interactive poinformowała, że wydawca ma w planach kilka projektów opartych na grach ze Świata Mroku, takich jak Vampire: The Masquerade, ale na razie są one w eksperymentalnej fazie i sporo poczekamy na jakiekolwiek konkrety.

Paradox nie zamierza się spieszyć z własnymi grami ze Świata Mroku. - Sporo poczekamy na nowe Vampire The Masquerada od Paradox Interactive - wiadomość - 2018-07-29
Paradox nie zamierza się spieszyć z własnymi grami ze Świata Mroku.

W październiku 2015 roku firma Paradox Interactive kupiła prawa do marki Świata Mroku (ang. World of Darkness), w skład której wchodzą takie stołowe RPG-i, jak Wampir: Maskarada, czy Wilkołak: Apokalipsa. Od tego czasu fani z zapartym tchem czekają, aż wydawca opracuje gry komputerowe i konsolowe osadzone w tych uniwersach, ale na razie nic z tego nie wyszło. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, co ma w tej kwestii do powiedzenia Ebba Ljungerud, która w przyszłym tygodniu przejmie fotel prezesa w firmie.

Udzieliła ona wywiadu serwisowi Gamesindustry.biz, w którym omówiła strategię wydawcy na kolejne lata. Zapytana o Świat Mroku potwierdziła, że firma chce rozszerzyć swoją działalność w kategorii RPG i marka ta jest kluczowym tego elementem. Obecnie w produkcji jest kilka projektów osadzonych w tym uniwersum, ale na razie traktowane są one jako eksperymenty. Pod nowym przewodnictwem Paradox Interactive ma staranniej dobierać gry, w której inwestuje i kasować mało perspektywiczne przedsięwzięcia znacznie szybciej, zanim wejdą one w fazę alfa. Dlatego produkcje wydawcy osadzone w Świecie Mroku zostaną zapowiedziane dopiero wtedy, gdy firma będzie przekonana, że spełnią one jej wymagania.

Wkrótce ukaże się podręcznik do piątej edycji stołowego RPG Vampire: The Masquerade. - Sporo poczekamy na nowe Vampire The Masquerada od Paradox Interactive - wiadomość - 2018-07-29
Wkrótce ukaże się podręcznik do piątej edycji stołowego RPG Vampire: The Masquerade.

Te informacje pokrywają się z majowymi doniesieniami, według których Paradox ma w planach RPG-i bazujące na tej marce, ale nieprędko trafią one na rynek, gdyż wydawca nie zamierza tworzyć czegokolwiek na siłę.

Oczywiście, ostrożność firmy Paradox nie znaczy, że fani marki pozbawieni będą jakichkolwiek atrakcji. W zeszłym roku na PC i urządzenia mobilne trafiły w końcu dwie tekstowe przygodówki w postaci Vampire The Masquerade: We Eat Blood oraz Mage the Ascension: Refuge. Z kolei francuskie studio Cyanide pracuje nad grą RPG Werewolf: The Apocalypse.

Do tego w ostatnich latach marka wyraźnie odżyła na rynku stołowych RPG-ów. Wydawnictwo Onyx Path opublikowało ulepszone reedycje wszystkich głównych gier z serii, a wkrótce ma zadebiutować piąta edycja Vampire: The Masquerade.

  1. Oficjalna strona Paradox Interactive