Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Vampire: The Masquerade - We Eat Blood (PC)
OkładkaVampire: The Masquerade - We Eat Blood (PC)

Vampire: The Masquerade - We Eat Blood

Przygotowana przez ekipę White Wolf Entertainment narracyjna przygodówka, bazująca na popularnej, stołowej grze fabularnej, znanej w Polsce pod nazwą Wampir: Maskarada.

Przygodowe | horror | wampiry | tekstowe | urban fantasy | Świat Mroku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vampire: The Masquerade - We Eat Blood Premiera

16lut2017

iOS AND PC

Gry podobne do Vampire: The Masquerade - We Eat Blood

The Lords of Midnight

Simulacra

Knights of San Francisco

Vampire The Masquerade: We Eat Blood (znane również jako Vampire: Prelude) to wydana na platformę PC, AND i iOS narracyjna przygodówka. Grę opracowało studio White Wolf Entertainment, będące częścią firmy, która stworzyła całą markę.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, Vampire The Masquerade: We Eat Blood wywodzi się ze stołowej gry fabularnej, która w Polsce ukazała się pod tytułem Wampir: Maskarada. Akcja toczy się w alternatywnej wersji naszej rzeczywistości, znanej jako Świat Mroku, gdzie obok ludzi w sekrecie żyje wiele nadnaturalnych istot.

Gra obsadza nas w roli wampira, który dopiero co został przeobrażony w krwiopijcę. Początkowo nie wie, co dokładnie się z nim dzieje. Czuje jedynie coraz ostrzejszy głód i z przerażeniem zaczyna dostrzegać dziwne zmiany w swoim ciele.

Świat Wampira: Maskarady jest skomplikowanym miejscem, zamieszkiwanym przez wiele różnych klanów krwiopijców i rządzących się skomplikowanymi zasadami. Osadzenie gracza w roli nowo przemienionego pozwala mu samodzielnie i w naturalny sposób odkryć prawdę o tej dziwnej rzeczywistości.

Mechanika

Wydane na platformę PC, AND i iOS Vampire The Masquerade: We Eat Blood to narracyjna przygodówka, więc zabawa polega na śledzeniu fabuły i podejmowaniu decyzji. Autorzy zdecydowali się jednak na nietypowe podejście do tego gatunku. Cała gra udaje bowiem system operacyjny współczesnego smartfona. Za jego pomocą śledzimy fabułę, odkrywamy nowe wątki oraz porozumiewamy się z postaciami. Wszystko to zaprojektowano tak, aby stworzyć iluzję, że to my sami jesteśmy bohaterami tej historii.

Gra jest mocno nieliniowa i podejmowane przez nas decyzje w istotny sposób kształtują dalszy rozwój historii. Możemy kurczowo trzymać się człowieczeństwa, przeobrazić się w nieludzką bestię lub też spróbować znaleźć kompromis między tymi dwoma ekstremami. Dzięki temu kampanię można przejść kilka razy, za każdym razem otrzymując inną wersję opowieści.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Vampire: The Masquerade - We Eat Blood: 18+

iOS
AND
PC