Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSAND
Okładka Mr. Robot:1.51exfiltrati0n (iOS)

Mr. Robot:1.51exfiltrati0n

Mobilna przygodówka stanowiąca adaptację popularnej serialowej marki Mr. Robot. Grę stworzyło studio Night School (Oxenfree), a wydała firma Telltale Games w modelu premium (bez mikropłatności). Głównym projektantem Mr. Robot:1.

Przygodowe | seriale TV

Okładka Mr. Robot:1.51exfiltrati0n (iOS)

data premiery gry:

16sie2016

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mr. Robot:1.51exfiltrati0n to wydana na system AND i iOS mobilna przygodówka stanowiąca adaptację popularnej serialowej marki. Jest to produkcja premium, a więc niezawierająca mikropłatności. Grę opracowało znane z Oxenfree studio Night School, a wydała firma Telltale Games. Głównym projektantem był Adam Hines, który ma na koncie m.in. scenariusz do Tales from the Borderlands.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, projekt bazuje na licencji amerykańskiego serialu telewizyjnego Mr. Robot, emitowanego od czerwca 2015 roku na kanale USA Network. Akcja gry toczy się w trakcie pierwszego sezonu i zawiera wiele spoilerów z jego fabuły.

Podczas zabawy nie wcielamy się w żadną obcą osobę, lecz odgrywamy samego siebie. Pewnego dnia przechodząc obok salonu z automatami Fun Society, zlokalizowanego w parku rozgrywki na Coney Island, znajdujemy cudzy telefon i postanawiamy go zabrać.

Bawiąc się ustawieniami zdobyczy szybko odkrywamy, że urządzenie należy do kobiety imieniem Darlene, która jest jednym z głównych członków rewolucyjnej grupy hakerskiej fsociety. Wraz z partnerami szykuje się ona do popełnienia największego cyberprzestępstwa w ludzkiej historii. Aby to osiągnąć, będzie jednak potrzebowała swojego telefonu i nie zawaha się zniszczyć nam życia, aby odzyskać swoją własność.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Mr. Robot:1.51exfiltrati0n to bardzo nietypowa przygodówka. Nasz telefon po załadowaniu aplikacji z grą zaczyna bowiem udawać smartfon Darlene, z osobnym interfejsem, bazą danych i usługami. Korzystamy z niego tak, jak gdyby to było zwykłe urządzenie mobilne, działające w oparciu o nieznany nam wcześniej system. W ten sposób uzyskujemy informacje i komunikujemy się z wirtualnymi postaciami, podejmując decyzje, które kształtują dalszy rozwój fabuły. Kampania jest bardzo nieliniowa i nasze wybory mogą ją skierować na mocno odmienne tory.

Całość została wyśmienicie zrealizowana. Podczas zabawy mamy okazję wejść w interakcje z wieloma znanymi z serialu postaciami i wszystkie one zachowują się przekonująco, a fabuła, pomimo dużej elastyczności, nigdy nie zaprzecza telewizyjnemu pierwowzorowi. Do tego interfejs telefonu Darelene dobrze udaje nowy mobilny system, co wzmacnia klimat gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Mr. Robot:1.51exfiltrati0n

Wymagania wiekowe Mr. Robot:1.51exfiltrati0n

18+

Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)
Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)

wiadomość7 września 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne lipca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2, Reigns, Mr. Robot:1.51exfiltrati0n, Eisenhorn: Xenos, Mobius Final Fantasy, Riptide GP: Renegade oraz Legend of the Skyfish.

Gra na podstawie serialu Mr. Robot kolejnym projektem Telltale Games?
Gra na podstawie serialu Mr. Robot kolejnym projektem Telltale Games?

wiadomość10 sierpnia 2016

Telltale Games na swoich kontach społecznościowych podzieliło się materiałami związanymi z serialem Mr. Robot - co wzbudziło podejrzenia, że kolejnym projektem studia będzie gra na jego podstawie.

iOS
AND